HomeZdrowie i UrodaNawyki osoby aktywnej fizycznie

Nawyki osoby aktywnej fizycznie

Osoby, które regularnie odwiedzają siłownię lub klub fitness mają na ogól wypracowane już konkretne nawyki, które pomagają im w utrzymaniu firmy i ładnej sylwetki. O czym trzeba pamiętać? Co ma duże znaczenie podczas aktywnego trybu życia? O czym nie wolno zapomnieć?

Dieta

Podstawą jest oczywiście sposób odżywiania. Trzeba pamiętać, aby wykluczyć z diety wszystko to, co niezdrowe. Absolutnie zakazane są fast foody. Kiedy więc znajomi kolejny raz będą namawiać nas na wizytę w McDolandzie, lepiej odmówić i zaprosić ich do baru sałatkowego. Nie można zapomnieć o tym, aby jadać regularnie, zaczynając swój dzień od pożywnego śniadania. Nasze ciało potrzebuje trzech solidnych posiłków, które będą przeplatane mniejszymi. Wystarczy zachować właściwe proporcje między ilością białek, węglowodanów i tłuszczu, aby zgubić kilka kilogramów, pamiętając o tych zasadach.

Bez przerw w treningu

Błędem, który popełnia wiele początkujących osób jest stosowanie przerw w treningu. Oczywiście nie można ćwiczyć codziennie, ale wymówki typu, że zamiast dzisiaj poćwiczę jutro na ogół kończą się w wiadomy sposób: po prostu zarzucamy trening. Dlatego bardzo ważne jest, aby wypracować w sobie motywację do działania. Koniecznie trzeba trzymać się ustalonego harmonogramu. To jest bowiem klucz do sukcesu.

Trening z pełnym zaangażowaniem

Przystępując do ćwiczeń, trzeba nastawić się na pełne zaangażowanie. Tylko wówczas trening ma tak naprawdę sens. W przeciwnym razie można go w ogóle nie rozpoczynać. Tak, czasem będą bolały mięśnie, a pot będzie zalewał oczy. Ale dla efektów warto to znieść.

Artykuł napisany ze współpracy z artisclub.pl

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Wygładzanie zmarszc
Krótki pobyt w hote