HomeZdrowie i UrodaNie daj się zmęczeniu!

Nie daj się zmęczeniu!

Chroniczne zmęczenie stało się pewnego rodzaju znakiem naszych czasów. Ilość obowiązków, które czekają nas każdego dnia sprawia, że czujemy się źle już na samą myśl o nadchodzącym poranku. To wpędza nas w pewnego rodzaju błędne koło, które nie pozwala swobodnie myśleć. Ulec przepracowaniu jest bardzo łatwo, jednak walczyć z nim rozsądnie, a co najważniejsze skutecznie, nie jest już tak prostym zadaniem.

 

Mocno przetworzona żywność niskiej jakości, mało snu, duże przerwy między posiłkami i stres- to są właśnie czynniki, które powoli, ale bardzo skutecznie sprawiają, że nie mamy siły na nic. To oczywiste, że najlepiej byłoby się wysypiać, uprawiać sport i jeść jedynie ekologiczne produkty przygotowywane z miłością. Jednak nie oszukujmy się, tylko niewielka część społeczeństwa może sobie na to pozwolić. Brak czasu jest dobijający i dlatego należy sięgać po odpowiednią suplementację. Jeżeli pracujemy umysłowo, a nasze zdolności do zapamiętywania i koncentracji są kluczowe dla wykonywanego zawodu to dobrze jest zaopatrzyć się w takie preparaty, jak np. Lecytyna Forte czy Aktiv dla mózgu firmy Doppel Herz. Świetnym uzupełnieniem codziennej suplementacji może być również Prewenit Balance, który wpływa na ochronę komórek w przypadku stresu oksydacyjnego, niweluje zmęczenie oraz wspiera układ nerwowy.

Bez magnezu ani rusz

Czujesz czasem w ciągu nocy budzące skurcze mięśni w łydkach? Zasypiasz zaraz po powrocie do domu, a w głowie krążą jedynie czarne myśli? Bardzo prawdopodobne, że brakuje ci magnezu. Nic dziwnego, ponieważ magnez bardzo rzadko występuje w pokarmach (w odpowiednim stężeniu) i w zasadzie przyswajamy go dobrze jedynie w przypadku ciemnej czekolady o dużej zawartości kakao. Kawa i alkohol to dwaj najwięksi „czyściciele” w przypadku magnezu. Wystarczy naprawdę niewielka ilość kawy (a kto w dzisiejszych czasach wypija tak naprawdę niewielką ilość?), żeby po magnezie w naszym ciele nie było już śladu. Dlatego też należy stosować takie preparaty jak: Magvit B6, Magnezin Comfort lub Mg magnez + witamina B6 (nie zapominajmy o tym, że właśnie ta witamina jest podstawą przyswajania magnezu). Magnez jest niezbędny dla naszego układu nerwowego, a jak wiadomo jego zaburzenia przekładają się na zaburzenia całego naszego organizmu, a codzienność staje się powoli niemożliwa do zniesienia.

Zmęczenia nie można bagatelizować, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy odpowiedzialną pracę, podopiecznych lub coraz większą niechęć do każdego, kolejnego dnia. Brak odpowiednich pierwiastków w organizmie potrafi mieć bardzo poważne skutki. Niedbanie o siebie w tym zakresie jest nierozsądne, a często jego konsekwencje mogą być trudne do odwrócenia. Warto odpowiednią suplementację uznać za inwestycję w swoje samopoczucie, dobry nastrój i siłę do wyzwań, które stawia przed nami każdy dzień. Im lepiej będziemy się czuli tym chroniczne zmęczenie będzie od nas dalej i dobrze jest o tym pamiętać każdego dnia.

 

 

Do czego służą si
Źródła wiedzy o f