HomeDom i WnętrzeNietuzinkowy pokój dla chłopca

Nietuzinkowy pokój dla chłopca

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym nierzadko mają problem z dekorowaniem pokojów swoich pociech. O ile kupienie mebli (łóżka, biureczka, szafy) nie jest wielkim problemem, o tyle dodatki są już znacznie większym utrudnieniem. Projektanci wnętrz przekonują jednak, że nie musimy obawiać się dekorowania. Inspiracji warto szukać przede wszystkim w sieci, ale też w licznych magazynach wnętrzarskich. Jakie motywy i rozwiązania się obecnie najmodniejsze?

Projektanci wnętrz zwracają uwagę przede wszystkim na zagospodarowanie ścian. Najmodniejszymi produktami są obecnie farby tablicowe i magnesowe. Ściana pomalowana nimi może służyć jako wielka powierzchnia do malowania kredami lub też miejsce do zwieszania prac dziecka. Z pewnością to nietuzinkowy sposób na ozdobienie pokoju dziecka! Warto również wykorzystać punktowe oświetlenie, aby pomieszczenie było przytulniejsze, szczególnie po zmroku.

Fototapeta dla chłopca!

Warto również rozważyć wykorzystanie fototapety w pokoju dziecka. Obecnie producenci oferują wiele interesujących wzorów, w tym fototapety z samochodami czy postaciami z kreskówek. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie dziecku do gustu! Fototapety są odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu czy blaknięcie.

FOLLOW US ON:
Problemy z zamrażar