HomeDom i WnętrzeNowinki z rynku pierwotnego

Nowinki z rynku pierwotnego

Młodzi ludzie, którzy wkraczają w dorosłe życie, mają wobec rynku szczególne wymagania. Rzeczy, produkty i nieruchomości, które ich otaczają powinny nie tylko być estetyczne i funkcjonalne, ale również ekologiczne.

Zmiana nastawienia, przewartościowanie priorytetów

Wydawać by się mogło, że luksus schodzi na dalszy plan, a najważniejsze jest, by otaczać się funkcjonalnymi produktami i obiektami, które nie szkodzą środowisku. Tego typu myślenie, popularne w krajach zachodniopomorskich, zyskuje na popularności również na naszej, rodzimej ziemi. Czerpanie energii z odnawialnych źródeł i różne metody pozyskiwania tej energii zrewolucjonizowało nasze podejście do eksploatowania naturalnych, ziemskich zasobów. Tanie domy energooszczędne są więc bardzo pożądane, a już wkrótce staną się standardem, który będzie obowiązywać w każdym zakątku globu.

Na czym polega rewolucja?

Rynek nieruchomości przechodzi rewolucję, podobnie jak cała branża budowlana i motoryzacyjna. Silniki spalinowe powoli odchodzą do lamusa, na rzecz rozwiązań elektrycznych. Podobnie sprawa wygląda z technologią budowy nowoczesnego domu. Obecnie stosuje się rozwiązania energooszczędne, które następnie procentują przez długie lata.

Tanie domy energooszczędne cechują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię do ogrzania i w przeciwieństwie do klasycznych metod budowlanych, duży nacisk kładą na solidną izolację.W nowym budownictwie funkcjonują takie pojęcia, jak rekuperacja, domy ekologiczne, budownictwo pasywne, które opiera się na pobieraniu energii z alternatywnych źródeł: słońca, ziemi czy wody. Cały fenomen tego typu budownictwa opiera się na tym, że budynek nie tylko pobiera energię z odnawialnych źródeł, ale także rozsądnie i inteligentnie nią zarządza i gospodaruje. Zwarta, prosta bryła domu i ustawienie okien w ścianie południowej skutkuje świetnym wykorzystaniem energii słonecznej w celu ogrzania domu. Pozwala to również na minimalizowanie utraty ciepła.Ciemniejszy kolor elewacji budynku pozwala absorbować promienie słoneczne. W nowoczesnym budownictwie 40 procent wykorzystywanej energii cieplnej pochodzi ze słońca.

Współcześnie, rynek pierwotny wychodzi młodym pokoleniom naprzeciw i oferuje proste, energooszczędne, tanie domy, które będą im służyć na długie lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z HOGER Sp z o.o.

Sprężone płyty st
Nowoczesne i klasycz