HomeTechnologiaNowoczesne domy – pomyśl o smart home!

Nowoczesne domy – pomyśl o smart home!

Każdy z nas pragnie mieszkać wygodnie i komfortowo – współcześnie nowoczesna technologia pozwala nam na zarządzanie wieloma urządzeniami czy instalacjami wewnątrz domu bez konieczności… podnoszenia się z kanapy! Wszystko za sprawą rozwiązań, jakimi są instalacje inteligentne. Co warto o nich wiedzieć? Czy sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu?

W czym pomogą nam instalacje inteligentne?

Dom inteligentny to nic innego jak skomplikowana instalacja elektroniczna, składająca się z licznych czujników oraz zarządzających nimi aplikacji. Każdy z producentów zazwyczaj proponuje swój autorski produkt, aplikacje dostępne są w języku polskim. Czujniki instalowane są przy istotnych zaworach (woda, prąd, gaz),a le także przy urządzeniach elektronicznych. Mogą one zarządzać bramami wjazdowymi, roletami zewnętrznymi, zamkami centralnymi, światłem, ogrzewaniem w domu, klimatyzatorami. Czujniki sterowane są poprzez aplikację i komunikują się z nią drogą internetową – do sprawnego działania systemu niezbędna jest więc sieć oraz WIFI. Zarządzanie czujnikami może mieć miejsce również z poza domu – np. w przypadku, kiedy wyjeżdżamy na wczasy i chcemy odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Okazuje się, że inteligentny system może być montowany nie tylko w domach – coraz częściej jest on elementem wyposażenia biur, gabinetów. Może więc ułatwić codzienne funkcjonowanie również w czasie pracy!
Źródło: www.ferguson-digital.eu

FOLLOW US ON:
Jakie są różnice