HomeDom i WnętrzeNowoczesne meble do ogrodu – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne meble do ogrodu – co warto o nich wiedzieć?

Przymierzając się do kupna nowych mebli ogrodowych zazwyczaj bierzemy pod uwagę kilka aspektów. Najważniejszym jest oczywiście cena – nie chcemy zrujnować swojego portfela. Jesteśmy jednak świadomi tego, że za wysoką jakość będziemy musieli nieco zapłacić. Wśród innych ważnych aspektów wymienia się również wagę mebli oraz to, z jakiego materiału są one wykonane.

Jakie tworzywa wybrać?

Szukając nowoczesnych mebli ogrodowych powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na tworzywa, z których zostały one wykonane. Zazwyczaj topowi producenci wybierają przede wszystkim technorattan oraz aluminium. Technorattan jest tworzywem imitującym naturalne pnącza rattanowe. Rattan był rośliną silnie eksploatowaną do wyboru mebli domowych i ogrodowych, jednak nadmierna wycinka mogła doprowadzić do ekologicznej katastrofy. Technorattan stał się jego doskonałą imitacją, znacznie korzystniejsza dla środowiska. Inżynierowie zadbali o to, aby w najdrobniejszym szczególe przypominał naturalne pnącza. Dodatkowo spójna struktura tworzywa sprawia, że brud nie wnika do wnętrza a utrzymanie takiego mebla w czystości nie sprawia żadnego problemu.
Technorattan jest niezwykle odporny na uszkodzenia: ścieranie, wnikanie wilgoci, zarysowania. Dodatkowo zastosowanie nowoczesnych tworzyw sprawia, że nie poddaje się on zmiennym warunkom atmosferycznym czy zmiennym temperaturom. Zaletą technorattanu jest bez wątpienia także jego waga. Lekkie meble możemy do woli przestawiać czy też chować w okresie zimowym. Niska waga jest zasługą aluminiowego stelaża.
Meble technorattanowe znajdziemy w szerokiej palecie kolorów. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania do mebli wygodnych poduszek-siedzisk w kontrastowych kolorach. Znajdziemy je w sklepach dekoratorskich lub u producentów.

FOLLOW US ON:
Tapicerowane krzesł
Zaplanuj egzotyczną