HomeDom i WnętrzeNowoczesne meble do sypialni – jak zaaranżować to pomieszczenie?

Nowoczesne meble do sypialni – jak zaaranżować to pomieszczenie?

Jaka powinna być wymarzona sypialnia? Z pewnością dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, wyposażona w wysokiej klasy meble, ozdobiona wybranymi przez nas przedmiotami. Warto pamiętać, że pomieszczenie to ma służyć przede wszystkim jako miejsce odpoczynku, dlatego tak ważne jest jego dobre zaaranżowanie. Jakie meble wybrać? My stawiamy na lite drewno!

Lite drewno w nowoczesnym wydaniu

Lite drewno znane jest od dawna, jednak w przypadku mebli tworzonych z tego materiału dopiero od kilku lat zyskuje prawdziwą popularność. Do niedawna meble z litego drewna kojarzone były z antykami, które dumnie stały w salach muzealnych. Dzisiaj producenci proponują nam lite drewno w zupełnie nowej odsłonie – nowoczesne meble do sypialni wykonane z litego drewna. Co warto o nich wiedzieć?
Lite drewno jest materiałem o niezwykle wysokiej odporności na uszkodzenia. Dotyczy to zarówno drobnych zarysowań, jak i wnikania brudu, wilgoci, ścierania. Wszystko za sprawą bardzo gęstej struktury oraz odpowiedniego przygotowania surowca do obróbki. Lite drewno pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków jak dąb, buk czy sosna. Istnieje możliwość wykonania mebla z drewna egzotycznego, jednak musimy być przygotowani na to, że na taki produkt przyjdzie nam zdecydowanie dłużej poczekać. Może być on także znacznie droższy!
Obecnie, zanim drewno trafi do pracowni stolarskich, jest ono dokładnie selekcjonowane i suszone. Dzięki tym procesom możliwe jest odrzucenie bel ze skazami czy sękami oraz dokładne wysuszenie materiału.

Jakie meble z litego drewna cieszą się największym zainteresowaniem?

Zdecydowanie najczęściej kupowanymi meblami z litego drewna są łóżka oparte na ramach. Producenci oferują nam modele posiadające wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy też łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. Poza nimi w ofercie sklepów znajdziemy również niewielkie szafki nocne, obszerne komody, szafy czy toaletki.

Jak wygląda zabieg
Zadaszenie tarasu
http://ngenuity.org https://chuck.com.pl/szare-meble-ogrodowe-jaki-komplet-wybrac/ http://teldomains.pl/polskie-winnice-w-poszukiwaniu-wyjatkowego-smaku/