HomeDom i WnętrzeNowoczesny taras – jakie elementy wziąć pod uwagę?

Nowoczesny taras – jakie elementy wziąć pod uwagę?

Podczas upalnego lata każdy z nas szuka miejsca, gdzie znalazłby nieco ochłody, spokoju i mógł się skutecznie zrelaksować. Idealną przestrzenią do takiego odpoczynku może być nasz przydomowy taras, który wystarczy odpowiednio zaaranżować, aby zmienił całkowicie swoje oblicze. Jakie elementy wybrać, aby móc cieszyć się wypoczynkiem i spokojem, kiedy tylko tego zapragniemy?

 

Klasyczne i nowoczesne meble – co wybrać?

Wybór mebli tarasowych jest olbrzymi – przekonamy się o tym, kiedy tylko otworzymy strony znanych producentów. Co pół roku oferują nam oni nowe kolekcje, które zachwycają designem, wykorzystywanymi materiałami, możliwościami. Wybór nie będzie łatwy. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, że meble powinny być funkcjonalne i wykonane z trwałych materiałów.

Wśród licznych kolekcji znajdziemy zestawy oparte na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – ta technologia pozwala na zahamowanie działania wody i powstawania rdzy. Wierzch mebli tworzony jest z rattanu, technorattanu, trwałych poduszek, siatek czy lin polipropylenowych.

 

Jak skutecznie chronić się przed słońcem?

Aby móc korzystać z uroków wiosny i lata bezpiecznie powinniśmy pamiętać o tym, jak zagrożenie niesie za sobą nadmierne przesiadywanie na słońcu. Silne promieniowanie może prowadzić do poparzeń słonecznych, jak również udarów czy odwodnienia. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie parasola ogrodowego, pochodzącego od topowych producentów, takich jak parasol-ogrodowy.pl. Nowoczesne parasole posiadają czasze tworzone z trwałych tkanin poliestrowych pokrywanych poliuretanem. Takie połączenie pozwala na skuteczną ochronę nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed deszczem. Parasole mogą być kotwione w ziemi lub też umieszczane na ruchomych podstawach, przez co ich przemieszczanie nie sprawi żadnego problemu.

Jak wybrać zestawy
Drewniane zabawki dl