HomeZdrowie i UrodaOdwrócona osmoza – z czym to się pije

Odwrócona osmoza – z czym to się pije

Filtry oparte na technologii odwróconej osmozy są filtrami najczęściej stosowanymi dla potrzeb domowej filtracji wody. Filtry te dostępne są na rynku już dwadzieścia lat. Przez ten czas ich konstrukcja uległa udoskonaleniu. Obecnie wyposaża się je w dodatkowe systemy filtracji, stały się bardziej kompaktowe, zredukowano też odrzut surowej wody.

Zastosowanie filtrów osmotycznych

Filtry osmotyczne są bardzo popularne w zastosowaniach domowych. Okazuje się także, że niemal wszystkie wody butelkowane (źródlane) oczyszcza się za pomocą dużych filtrów osmotycznych. Podobnie jest przy produkcji napojów a także innych produktów spożywczych.

Odwrócona osmoza wykorzystywana jest także w przemyśle winiarskim. Filtry wykorzystujące technologię odwróconej osmozy oczyszczają tam produkt końcowy zanieczyszczeń – kwasu octowego i grzybów.

Zalety filtrów osmotycznych

Odwrócona osmoza wykorzystuje membrany o wielkości porów 0,0005 mikrona, które usuwają z wody wszelkie zanieczyszczenia, a pozwalają przecisnąć się jedynie czystej wodzie.

Standardowe filtry do wody oparte są na podobnym działaniu, jednak znacznie mniej dokładnie oczyszczają wodę. Nie zatrzymują też żadnych innych zanieczyszczeń niż osady, zawiesiny, pyłki.

Woda z odwróconej osmozy bezpieczna i zdrowa

Woda filtrowana przez filtry osmotyczne nie ma negatywnego wpływu na organizm ludzki, nie wypłukuje z niego też minerałów, jak niektórzy mylenie sądzą. Woda o niskiej zawartości minerałów, w tym woda uzyskana z odwróconej osmozy jest neutralna dla człowieka, a jest w stanie poprawić nawet wchłanianie składników odżywczych zwartych w pokarmach.

Poza tym przefiltrowana tą metodą woda nie psuje smaku pokarmów oraz pomaga wydobyć ich naturalny aromat. Woda z odwróconej osmozy wspomaga także detoksykację organizmu i przyspiesza procesy przemiany materii.

Koszty i eksploatacja

Filtry firmy http://wodanet.pl/ których zasadą działania jest odwrócona osmoza można kupić obecnie już za kilkaset złotych.Wybór filtrów opartych na tej metodzie filtracji jest bardzo duży i nietrudno dobrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Należy pamiętać, że jest to długotrwała inwestycja w czystą wodę, bowiem czas eksploatacji filtra wynosi nawet piętnaście lat.

Ważne jest serwisowanie filtra – regularna wymiana wkładów i membrany. Sprawi to, że efektywność filtracji będzie utrzymywać się na wysokim poziomie i uchroni filtr od awarii. Najlepiej corocznie wymieniać wkłady mechaniczne, wkład węglowy i wkład szlifujący. Membrana osmotyczna jest trwalsza i wymienia się ją co pięć lat.

Jak samodzielnie prz
Jak wygląda sytuacj