HomeDom i WnętrzeOgród marzeń i wyobrażeń

Ogród marzeń i wyobrażeń

Kiedy dość mamy zwyczajności i codzienności, kiedy przerastają nas obowiązki i wyzwania, kiedy wszystko wydaje się takie szare i pozbawione blasku – wyjdźmy do ogrodu. Wcale nie musimy daleko wyjeżdżać, żeby choć na moment poczuć tę uzdrawiającą do głębi lekkość bytu. Wystarczy usiąść na chwilę w altance ogrodowej albo zapatrzeć się na dłużej na wiekowy dąb, na nasz ogrodowy soliter, który doskonale sobie radzi od wieków. Pomyślmy w ten sposób o nas samych, czerpiąc siłę z natury. Ogrodowa terapia bywa prosta i bardzo skuteczna.

Zamarzyć się na dłużej

Wykorzystajmy maksymalnie te wszystkie przedmioty, które zgromadziliśmy na tarasach, na werandach czy na trawnikach. Rozłóżmy parasole ogrodowe lub baldachimy, nawet gdy pada deszcz, i nauczmy się korzystać z chwili, która właśnie trwa. Na pewno przydadzą się komfortowe meble ogrodowe, które znajdziemy tutaj: gardenspace.pl.

Ogród marzeń i wyobrażeń trwać może bez końca, nawet późną jesienią. Nawet zimą, zwłaszcza gdy posiadamy zabudowę szklaną, w której urządzimy zimowy ogródek. Takie zestawienie bieli świata przykrytego śniegowym puchem z miłym wnętrzem – to zrealizowane marzenie. Okazuje się, że fantazyjny ogród możliwy jest nie tylko latem czy na wiosnę. Ale również jesienią, gdy pokoloruje go sama natura, a my upiększymy miejsca wypoczynku efektownymi dekoracjami dyniowo-jabłkowymi.

Ogrodowe kreacje wyobraźni

Najpiękniejsze rzeczy i kompozycje powstają jako efekt pracy nieograniczonej niczym wyobraźni. Przecież przestrzeń ogrodu najlepiej się nadaje do takich artystycznych eksperymentów. Dlatego kreujmy ją do woli. Nie każdy ogród musi przypominać minimalistyczną układankę prostokątów i kwadratów. Można wykorzystać do tego efektowne oświetlenie (także wszelkie lampiony i świece), stare meble metalowe pomalowane na najdziwniejsze kolory, skrzynki czy dzbanki.

Fantazyjnie czy skro
Jakie są najpopular