HomeDom i WnętrzeOgród uzupełniony o tarasolę

Ogród uzupełniony o tarasolę

Własny ogród to powód do domu, szczególnie kiedy jest wypielęgnowany. Spędzanie czasu w takim otoczeniu wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Warto zadbać o to, aby móc cieszyć się bliskością natury bez względu na warunki atmosferyczne. Pomogą nam w tym eleganckie i funkcjonalne tarasole. Co warto o nich wiedzieć?

Tarasola dopasowana do potrzeb użytkownika

Tarasola to nic innego jak automatycznie rozsuwane zadaszenie, które może być wzniesione przy ścianie domy lub też stanowić osobną konstrukcję postawioną w ogrodzie. Wiele osób zastanawia się, czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Odpowiadamy: nie – tarasola nie wymaga żadnych zezwoleń budowlanych.

Tarasole tworzone są dzięki konstrukcjom aluminiowym – są one odpowiedni zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wiatru. Aluminiowe profile stabilnie podtrzymują elegancki baldachim rozsuwany automatycznie i sterowany przy pomocy pilota. Baldachim tarasoli wykonany jest z trójwarstwowego tworzywa odpornego na działanie wody oraz zabrudzenia. Z biegiem lat nie traci swojego koloru, gdyż zabezpieczono go także przed promieniowaniem UV. Modułowa konstrukcja tarasoli sprawia, że możemy zadaszyć dowolny obszar używając minimalnej ilości podpór. Co w przypadku porywistego wiatru? Nie musimy się tym martwić – tarasole są odporne na podmuchy wiatru nawet do 120 km/h. Podczas upalnych dni dach tarasoli nie nagrzewa się – możemy cieszyć się cieniem i chłodem!

 

Dodatkowe opcje dla użytkowników

Topowi producenci, tacy jak tarasola.pl, zaproponują nam szereg elementów uzupełniających, pozwalających podniesienie komfortu. Wśród nich znajdziemy promienniki ciepła dostosowane do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Druga ciekawa opcja to zabudowy szklane, pozwalające ochronić użytkowników przed wiatrem, ale jednocześnie nie odgradzające od pięknych widoków natury obok.

 


 

Łatwe programowanie
Fotobudka idealnym w