HomeZdrowie i UrodaOperacje powiększenia piersi w Polsce

Operacje powiększenia piersi w Polsce

W wielu krajach mówi się dziś o turystyce medycznej. Mieszkańcy państw takich jak Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania czy nawet Niemcy, decydują się na wyjazd zagraniczny, połączony z wykonaniem zabiegu lub operacji. Niegdyś celem takich wycieczek były kraje azjatyckie, obecnie coraz częściej jest to Europa Środkowa i Wschodnia, w tym również Polska.

Nie tylko bogate turystki

Turystyka medyczna to dziś nie tylko domena bogatych turystek, które chcą zaoszczędzić na bardzo drogich zabiegach w swoich krajach. Coraz częściej przyjeżdżają do nas osoby średnio sytuowane, które w swoim kraju nie mogłyby sobie pozwolić na zabieg, a ceny w Polsce są na tyle niskie, że stać je na pokrycie kosztów operacji, przelotu i pobytu. Wśród nich są również Polacy, którzy pracują za granicą, ale wracają do Polski, kiedy planują operację.
Najpopularniejszym zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym na przyjezdnych, są operacje mające na celu powiększanie piersi.

Zagraniczne firmy

Wielu pacjentów trafia do polski przez zagraniczne firmy, które organizują ich pobyt i umawiają zabiegi. Z jednej strony należy do nich bookowanie miejsc w samolotach i hotelach, z drugiej umawianie się z polskimi klinikami. Do zadań takich firm należy również dostarczenie całej wymaganej dokumentacji medycznej. Znane są przypadki problemów, do których dochodziło w sytuacji gdy Pacjentka celowo zataiła przed pośrednikiem informacje o tym, że w jej kraju odmówiono jej możliwości przeprowadzenia zabiegu powiększenia piersi, właśnie z powodu problemów zdrowotnych. Dlatego obecnie wymagania dotyczące dokumentacji medycznej są o wiele bardziej szczegółowe.

Opieka na miejscu

O ile Pacjentka nie jest Polką przyjeżdżającą z zagranicy, powinna mieć na miejscu opiekę osoby, która będzie w stanie dokładnie przetłumaczyć zarówno jej wypowiedzi, jak i zalecenia i plany lekarzy. Jest to niezbędne do osiągnięcia pełnej satysfakcji ze strony Pacjentki. Ze strony kliniki stanowi to rodzaj zabezpieczenia, ponieważ bez możliwości komunikacji trudno jest niekiedy ustalić np. rodzaj dolegliwości pooperacyjnych lub chociażby stopień zadowolenia Pacjentki.
Opieka jest również ważna po całej operacji, ponieważ trzeba zadbać o to, żeby Pacjentka sama nie wykonywała pewnych czynności.

Polscy specjaliści

Działające w Polsce kliniki, w których wykonuje się powiększanie piersi mają bardzo dobrą renomę na świecie. Pracują w nich często utalentowani lekarze, prowadzący również zaawansowane badania naukowe w swoich specjalizacjach. Pod tym względem nie muszą się czuć gorsi od swoich kolegów z krajów Europy Zachodniej. Z resztą wielu z nich ma na koncie również praktyki zagraniczne, w najlepszych ośrodkach akademickich.
Tym, co sprawia że polscy specjaliści są tańsi od swoich zachodnich kolegów, jest specyfika rynku usług medycznych w Polsce. Konieczność dostosowania cen do portfeli Polaków sprawia, że operacja powiększenia piersi w naszym kraju musi być o wiele tańsza niż np. Niemczech czy Norwegii.

Turystyka medyczna ma również swoje ciemniejsze strony. Dotyczą one jednak zabiegów, które są niedozwolone w innych krajach, a przeprowadza się je np. w Azji. Polski te problemy jednak nie dotyczą.

Monitorujemy oferty
Jak wybierać gadże