HomeDom i WnętrzeOryginalne korkowe ozdoby świąteczne

Oryginalne korkowe ozdoby świąteczne

Choinka jest nieodłącznym elementem świątecznego wystroju w niemal każdym domu, podkreślając wyjątkową atmosferę w tym okresie. Warto więc zadbać o oryginalne ozdoby świąteczne, nie tylko na choinkę. Samodzielnie wykonane z całą pewnością nadadzą choince i pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Oryginalne ozdoby świąteczne choinkę można wykonać z korków po winie lub też płyty korkowej.

Korkowe bombki – alternatywa dla tradycyjnych bombek

Korkowe bombki z całą pewnością będą stanowić urokliwą ozdobę choinki. Można je wykonać na różne sposoby. Ich wykonanie nie wymaga szczególnych zdolności, jedynie nieco wyobraźni. Jeśli ma się na zbyciu korki po winie, to jest to świetny sposób na ich wykorzystanie. Korkowe ozdoby na choinkę będą oryginalne i do wykorzystania w kolejnych latach. Do stworzenia oryginalnych bombek można również wykorzystać płytę korkową, do kupienia w markecie budowlanym czy w sklepach internetowych. Poza korkiem przydadzą się:
– wstążeczki lub wełniane nitki czy sznurek;
– skrawki materiału;
– klej – np. soudal (do drewna czy też szybkoschnący klej budowlany);
– koraliki, czy kolorowe szpilki;
– brokat w sprayu.

Z całą pewnością korkowe ozdoby choinkowe będą naturalne i piękne, a ich przygotowanie dostarczy mnóstwo radości i satysfakcji.Do klejenia korka warto wykorzystać kleje soudal z uwagi na to, że są one klejami bezwonnymi i bezpiecznymi dla otoczenia. Dodatkowo ich zaletą jest ich wydajność i trwałość. Poza tym przydadzą się nie tylko do klejenia choinkowych ozdób. Uniwersalnym klejem soudal można kleić wiele powierzchni, więc będzie to praktyczny zakup.

Korkowe ozdoby świąteczne – nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru

Korkowe ozdoby można wykorzystać do ozdoby domowego wnętrza. Sprawdzą się w roli stroika świątecznego dekorującego świąteczny stół, jak również dekoracje na drzwi. W pokoju dziecięcym może zagościć korkowa choinka. Do wykonania tychże ozdób można wykorzystać korki po winie, lub tez płyty korkowe. W tym przypadku również dobrze zastosować bezpieczny dla dziecka klej – np. kleje soudal. Jeśli korkowym ozdobom zechcemy nadać nieco połysku, można do tego celu wykorzystać brokat w sprayu.

Z korka można więc zrobić:

– różnej wielkości bombki;
– renifery;
– choineczki;
– stroiki;
– bałwanki.

A także wiele innych oryginalnych ozdób świątecznych.

FOLLOW US ON:
Chcesz o siebie zadb
Szkolenia z Social M