HomeCiekawePensjonat czy hotel – co wybrać do spania w górach?

Pensjonat czy hotel – co wybrać do spania w górach?

Podstawą każdego wyjazdu, nie tylko tego w góry, jest wybranie odpowiedniego miejsca do spania, ponieważ w przeciwieństwie od tych nadmorskich noclegów, tutaj będzie miał to ogromne znaczenie. Zapewne sam wybór miejsca na ferie w górach będzie uzależniony od pory roku oraz odległości od interesujących was atrakcji – szlaków, zabytków albo stoków, zawsze jednak warto wybierać miejsca z duszą, które dodatkowo sprawią, że będziecie się znakomicie bawić.

Hotele – jakie maja plusy?

Jeśli chodzi o górskie wycieczki hotele w zasadzie są w stanie odebrać nam cały urok korzystania z gór – są zwykle zimne, anonimowe oraz bezosobowe, podczas gdy góry są klimatyczne i w zasadzie każdego dnia inne. W hotelach oczywiście będziemy mieć zapewniony wysoki standard i zapewne znakomitą obsługę, restaurację oraz bar w jednym miejscu, a także zwykle basem czy salon SPA. Czasem jednak warto rozejrzeć się za czymś innym.

Pensjonaty w górach

Zdecydowanie przyjemniejszym i bardziej związanym z noclegami w górach są pensjonaty – przytulne, przestronne, oferujące spore udogodnienia głównie dla rodzin z dziećmi oraz ze zwierzakami. Zwykle na terenie ośrodka można znaleźć miejsce do rozpalenia grilla czy ogniska, właśnie noclegi w Karpaczu najczęściej wybierane są w takich miejscach.

Gdzie się najlepiej
Smaczne wino bezalko