HomeDom i WnętrzePielęgnacja mebli w okleinie

Pielęgnacja mebli w okleinie

Meble z zastosowaniem materiału jakim jest okleina drewniana cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród klientów, którzy wymagają modnego i stylowego wyglądu swoich sprzętów domowych i chcą by były one trwałe przez lata, jednakże ze względów ekonomicznych i praktycznych wybierają okleiny drewniane, nie zaś meble całkowicie wykonane z litego drewna. W jaki sposób dbać o meble, które zostały oklejone plastrami drewna specjalnie przygotowanymi do tego celu?

Jak konserwować meble w okleinie?

Co prawda okleiny drewniane są zabezpieczane lakierami, by były odporne na zarysowania jednak że w miarę upływu czasu każdy mebel się niszczy i dlatego mogą powstawać mikrozarysowania, nawet wtedy, kiedy przesuniemy wazon czy też cięższy talerz. Z tego względu najlepiej używać obrusów, mat, podkładek czy bieżników. Szczególnie ważne jest uważanie na zarysowania w pierwsze dni użytkowania mebli, które pokrytą które pokryte są materiałami takimi jak okleiny drewniane. W tym czasie mebel nabiera pełnej odporności i może być podatny na małe uszkodzenia.

Czym czyścić okleinę drewnianą? Nie potrzeba do tego celu silnych detergentów, wystarczy tylko zamoczyć delikatną szmatkę w wodzie ewentualnie z roztworem mydła szarego i wycierać powierzchnię, zaś później dodatkowo wytrzeć ją czystą, suchą szmatką. Należy również uważać na zawilgocenia i odparzenia, dlatego też każda wilgoć jaka się pojawi na meblu powinna być natychmiast wytarta i nie wolno stawiać na meble w okleinie drewnianej gorących kubków z napojami czy talerzy z zupą. Jeżeli dojdzie do takiego odparzenia lub pojawi się skaza wynikająca z działania wilgoci, producent mebli nie przyjmie od nas reklamacji.

Co prawda, obecne lakiery w pewien sposób uodparniają meble na działanie wody i gorących płynów, jednakże w związku z tym nie można pozwolić sobie na całkowitą niefrasobliwość, ponieważ nigdy do końca nie wiemy w jaki sposób okleina zareaguje ma takie działanie czynników niszczących. Najlepiej zachować w tym względzie ostrożność.

Wejdź na stronę producenta oklein na meble Atpol – okleiny drewniane.

FOLLOW US ON:
Jakie narty rossigno
Doskonale urządzony