HomeZdrowie i UrodaPielęgnacja sztucznych rzęs

Pielęgnacja sztucznych rzęs

Podkreślone oczy, zjawiskowe spojrzenie, brak konieczności używania tuszu – to tylko niektóre z zalet sztucznych rzęs. Rozwiązanie to sprawdza się u każdej kobiety, zarówno na co dzień, jak i od święta, we wszystkich warunkach pogodowych.

Dlaczego warto?

Sztuczne rzęsy to przedłużenie naturalnych włosków, mające na celu podniesienie estetyki twarzy i wyrazistości oczu. W zależności od wersji, ich utrzymywanie się na powiece może obejmować różne okresy czasu – często profesjonalny zabieg to szansa noszenia sztucznych rzęs nawet przez miesiąc. Nieco mniej trwałe są naklejane samodzielnie paski, choć i tu wymienić można sporo atutów tego rozwiązania.

Bez względu na formę, warto zauważyć, że użycie sztucznych rzęs to niejako alternatywa dla make-upu. Wykonanie makijażu nie zawsze jest możliwe lub wskazane – choćby z powodu upałów, choroby, braku czasu. Wówczas przedłużone rzęsy pięknie podkreślą oczy bez konieczności malowania ich mascarą, eyelinerem czy cieniem.

Jak dbać o rzęsy tuż po zabiegu?

Sam proces nałożenia sztucznych rzęs to nie koniec. Niezbędna jest także pielęgnacja, zwłaszcza w ciągu pierwszej doby czy dwóch po wykonanym zabiegu. W tych dniach trzeba przede wszystkim zrezygnować z korzystania z basenów, saun czy solariów. Niewskazane są również rozmaite zabiegi, oferowane w salonach SPA. Chodzi tu przede wszystkim o kontakt z wodą i wilgocią, którego należy unikać.

Sztuczne rzęsy przez pierwszą dobę nie powinny być zbyt często myte. Nie należy także stosować na nich żadnych preparatów kosmetycznych, zwłaszcza zawierających olejki. Przez cały czas trzeba być także ostrożnym, a więc nie pocierać ani nie trzeć zbyt mocno oczu.

Co dalej?

Gdy miną 2 dni, można zdecydować się na basen, saunę lub SPA. Po upływie 48 godzin klej jest już na tyle mocny, ze wilgoć i ciepło nie zaszkodzą rzęsom. Trzeba jednak wciąż zwracać uwagę na sposób pielęgnacji. Olejki, mleczka, żele czy kremy muszą być stosowane z zachowaniem umiaru i rozsądku.

Sztuczne rzęsy nie powinny mieć również kontaktu z tuszem, który zawiera zbyt dużo tłuszczu. Istnieją jednak specjalne mascary, dedykowane właśnie do tego typu rzęs. Lepiej zrezygnować również ze spania w pozycji na brzuchu, w której twarz dotykałaby poduszki i łamała rzęsy.

Sztuczne rzęsy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Przygotowania do wio