HomeDom i WnętrzePierwsze dni jesieni – jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Pierwsze dni jesieni – jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Pierwsze dni jesieni – jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Wrzesień zazwyczaj kojarzony jest z pierwszymi dniami jesieni. W tym roku jednak pogoda nas rozpieszcza – przede wszystkim pod względem temperatur. Pomimo połowy września możemy cieszyć się temperaturami rzędu 20-23 stopni w ciągu dnia. To sprzyja dalszemu korzystaniu z tarasów oraz ogrodów. W czasie odpoczynku warto zastanowić się, jak w skuteczny sposób ochronić nasze meble ogrodowe podczas jesieni i zimy. Jakie propozycje przedstawiają nam sami producenci?

Pokrowce na meble – co warto o nich wiedzieć?

W poszukiwaniu idealnego rozwiązania warto rozważyć pokrowce na meble ogrodowe. Zastanawiając się jak zabezpieczyć meble ogrodowe zazwyczaj pragniemy, aby były one chronione przed brudem, kurzem, wilgocią. W przypadku profesjonalnych pokrowców na meble ogrodowe możemy być pewni, że spełnią one nasze wymagania. Pokrowce tworzone są z tkanin o wzmocnionej strukturze – najczęściej są to techniczne tkaniny poliestrowe, odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Włókno poliestrowe jest odporne na mechacenie, ścieranie, przerywanie. Dodatkowa warstwa poliuretanu sprawia, że powierzchnia jest także odporna na wodę. Pokrowce wykonane z takich tkanin znacząco zmniejszają kondensację wilgoci na powierzchni mebla, co z kolei przekłada się na zahamowanie powstawania pleśni.

Jak lepiej dopasować pokrowiec do danego mebla?

Topowi producenci wyposażają oferowane pokrowce w ściągacze – umieszczane są one zazwyczaj na rogach tkaniny. Dzięki nim możliwe jest lepsze dopasowanie materiału do kształtu mebla i jego ochrona. Innym popularnym rozwiązaniem jest stosowanie obciążników, które przyczepia się do krawędzi pokrowca. Dzięki nim tkanina lepiej przylega do mebla. Wszystkie dodatkowe akcesoria znajdziemy w ofercie producentów.

Naczynia na płytę
Buty w nietypowych r