HomeTurystykaPodróże kształcą

Podróże kształcą

Wakacje to doskonała pora, żeby poszerzyć swoje horyzonty i odwiedzić miejsca, które diametralnie odbiegają od polskich realiów. Współczesne biura podróży dają możliwość wizyt w odległych, egzotycznych krajach za stosunkowo niewielkie pieniądze. Warto więc wybierać odległe destynacje, obcować z obcymi kulturami i poznawać piękno przyrody.

Do raju i z powrotem

Miejscem szczególnie upodobanym przez turystów z całego świata jest Dominikana, prawdziwy raj na ziemi. Co wpływa na popularność karaibskiej wyspy? Piękne, czyste plaże, które obmywa krystaliczna woda oraz przyroda – Dominikana jest domem dla licznych gatunków zwierząt, między innymi papug, krokodyli, flamingów, a przybrzeżne wody obfitują w bogactwo gatunków ryb, delfiny i wieloryby.

Bliżej natury

Najlepsze atrakcje turystyczne na Dominikanie przybliżają turystów do żywej, egzotycznej natury.  Dobre biura podróży organizują wycieczki, na których możesz na własne oczy zobaczyć wieloryby podczas porannego rejsu po Zatoce Samana. Gratką dla miłośników dzikiej natury jest specjalna wycieczka, podczas której turyści mogą pływać z delfinami w ich naturalnym  środowisku.

Zwykłe życie Dominikańczyka

Podczas pobytu na Dominikanie, nie musisz zaszywać się w luksusowym hotelu. Na specjalnie zorganizowanych wycieczkach fakultatywnych możesz poznać od podszewki życie typowego mieszkańca wyspy, z dala od blichtru ekskluzywnych kurortów i prywatnych plaż. Zwiedzenie wioski La Seiba, osady Dominikańczyków mieszkających w charakterystycznych domach w pastelowych kolorach, pobyt na niewielkim rancho czy zakupy na typowym dominikańskim targu to niezwykła sposobność, aby poznać realia życia ludzi na drugim krańcu świata. A tego nie zobaczysz  w żadnym przewodniku czy programie w telewizji.

Zakupy - w sieci czy
Mazowsze - warto zwi