HomeTechnologiaPojemniki na substancje toksyczne

Pojemniki na substancje toksyczne

Przechowywanie substancji toksycznych w zakładach przemysłowych jest obecnie znacznie prostsze niż 20 lat temu. Wszystko z powodu obecności na polskim rynku firm dostarczających rozwiązania takie jak pojemniki przemysłowe, wanny galwaniczne. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Odpowiednia budowa i parametry techniczne

Najistotniejszym zagadnieniem dotyczącym zbiorników na toksyczne odpady jest ich budowa. W zależności od tego, do jakiego zadania będą one przeznaczone dobierana jest ich budowa. W przypadku substancji silnie żrących konieczne jest takie zabezpieczenie metalowych ścian zbiornika, aby nie dopuścić do przeżerania osłony oraz powstawania rdzy. Topowi producenci najczęściej proponują rozwiązanie związane z podwójnym płaszczem: wewnątrz większego zbiornika znajduje się mniejszy, a pomiędzy nimi umieszczono grodź, która ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem.
Najczęściej po zakupie konkretnego zbiornika pracownicy danego przedsiębiorstwa są instruowani odnośnie użytkowania, konserwacji i innych niezbędnych w trakcie użytkowania pracach.

Gdzie sprawdzą się zbiorniki przemysłowe?

Zbiorniki sprawdzają się przede wszystkim w zakładach chemicznych, galwanizacyjnych, zakładach farmaceutycznych, firmach przetwórczych, przedsiębiorstwach związanych z tworzeniem pasz dla zwierząt.
Źródło: prox.info.pl.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Bezpieczeństwo w za
Współczesna stomat