HomeTechnologiaPokrycie dachowe

Pokrycie dachowe

Wybierając pokrycie dachowe warto zwrócić uwagę na jego jakość – stanowi ono bowiem wybór na długie lata, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed niejednokrotnie skrajnymi warunkami atmosferycznymi.

Pokrycie dachowe – jak wybrać?

Kryteria doboru rodzaju pokrycia na dach wydają się oczywiste – skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi powinno współgrać z solidnością oraz trwałością wykonania. Istotnym aspektem jest także jakość wizualna – dach staje się bowiem swego rodzaju wizytówką całego domu, warto więc wybierać pokrycie spełniające estetyczne oczekiwania mieszkańców.

Popularnym oraz polecanym pokryciem na dach jest blachodachówka – jej specyficzne parametry techniczne zachęcają do wykorzystania jej w projekcie dachu.

Blachodachówka – kluczowe właściwości

Konstrukcja blachodachówki opiera się na wewnętrznych rdzeniu, wykonanym ze stali. Jakość tego surowca wydaje się znacząca w odniesieniu do określania jakości całego elementu dachowego. Wyznacznikiem faktycznej wartości stali jest między innymi cena – im niższa, tym najprawdopodobniej gorsza stal użyta w produkcji.

Ponadto dokumentem potwierdzającym parametry blachodachówek jest tak zwana deklaracja zgodności oraz aprobata techniczna – stanowią one gwarancję jakości, zawierając w sobie kluczowe informacje o konstrukcji oraz surowcach wykorzystanych podczas tworzenia blachodachówki.

Rola powłoki zewnętrznej na jakość pokrycia dachoweg

o

Warstwa zewnętrzna blachodachówek może być wykonana z różnych surowców. Spełnia ona istotną funkcję, gdyż w realnym użytkowaniu odpowiada za ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz czynnikami atmosferycznymi – wystawiona na deszcz oraz wilgoć musi cechować się wysoką odpornością na korozję.

Rodzaj wykończenia decyduje również o jakości estetycznej danego dachu – fakturze oraz kolorze użytych dachówek.

Wśród surowców, z których tworzone są powłoki można wymienić poliester, plastizol, PVDF, pural. Zauważalna jest tendencja do rezygnacji z popularnego do niedawna akrylu.

Tekst powstał we współpracy z Budmax-Metal

FOLLOW US ON:
Weekend w Warszawie
O czym powinniśmy p