HomeBiznesProgram PIT dla różnych grup podatników

Program PIT dla różnych grup podatników

Początek roku to dla wielu podatników czas na dokonanie rocznego rozliczenia podatku. Termin ten upływa z końcem kwietnia, dlatego spora część podatników odkłada czas rozliczenia do końca ustawowego terminu. Roczne rozliczenie podatku można jednak usprawnić sięgając po bezpłatny program PIT, stworzony przez specjalistów zajmujących się na co dzień rozliczeniami podatkowymi i finansowymi.

Kiedy sięgać po program PIT

Bezpłatne narzędzie udostępnione online skierowane jest przede wszystkim do użytkowników niekomercyjnych, którzy poszukują możliwości na usprawnienie rozliczenia podatku z różnych źródeł dochodu. Twórcy programu zachęcają także do sięgania po Program PIT biura rachunkowe, które dokonują rocznych rozliczeń podatkowych komercyjnie. Aktualne stawki podatkowe oraz zmiany dokonane przez ustawodawcę w ulgach podatkowych zostały w programie uwzględnione, dlatego użytkownik nie musi ich poszukiwać w dodatkowych materiałach. Na korzyść programu przemawia również prosty kreator, który przeprowadza podatnika przez kolejne pola rozliczenia, co skraca czas potrzebny na dokonanie rozliczenia także w sytuacji, gdy rozliczane są dochody wspólne małżonków czy też gdy rozliczenia dokonuje osoba, uzyskująca przychody z różnych źródeł.

Program PIT udostępniony jest online, ale w celu dokonania rozliczenia należy go ściągnąć na własny komputer. Po wypełnieniu deklaracji podatkowej podatnik może gotowe rozliczenie wydrukować i podpisać, aby następnie dostarczyć je do właściwego Urzędu Skarbowego, może również skorzystać z możliwości wysłania wypełnionego formularza w postaci elektronicznej.

FOLLOW US ON:
Nowoczesne domy –
Jaki repertuar filmo