HomeTechnologiaProsty pomysł na biznes

Prosty pomysł na biznes

Wiele osób chciałoby być swoim szefem, pracować we własnej firmie, zarządzać nią i mieć z tego satysfakcję. Niektórym to marzenie wydaje się nieosiągalne. Być może jeśli chcielibyśmy założyć firmę na miarę Apple czy Coca-Coli – będzie to trudne. Wskazane jest jednak, abyśmy zaczęli od jakiegoś prostego biznesu, dzięki któremu sprawdzimy, czy potrafimy zarządzać małą firmą i czy naprawdę nam się to podoba.

Pomysł

Przede wszystkim, musimy zastanowić się, czym nasza firma będzie się zajmować. Pomyślmy, co umiemy i jakie doświadczenia mamy.
Może być to nawet jednorazowe doświadczenie, które nam się spodobało i widzimy w nim potencjał. Być może pewnego lata malowaliśmy dom, dobrze nam poszło i poradziliśmy sobie z tym jak fachowiec. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, abyśmy założyli małą firmę o właśnie takim profilu działalności.

Sprzęt

Drugim krokiem jest zastanowienie się, czy mamy potrzebny nam sprzęt. Jeśli postanowiliśmy, że założymy firmę malarską, na pewno przyda nam się dobre rusztowanie, wałki, pędzle. Rusztowania Plettac to bardzo solidny wyrób. Warto w nie więc zainwestować, ponieważ zapewnią nam i naszym pracownikom bezpieczeństwo, które jest niezwykle ważne w pracy na wysokościach. Rusztowania Plettac są jednak dość drogie, ale w wielu bankach bez problemu otrzymamy kredyt na rozkręcenie biznesu. Warto wykorzystać go do zainwestowania w sprzęty, które posłużą nam latami.

Zdobywanie klientów

Kiedy już zbierzemy podstawowy sprzęt, pora przyjąć pierwsze zlecenie. Jeśli klienci będą zadowoleni z naszych usług, tak zwaną pocztą pantoflową rozniesie się, że jesteśmy solidną firmą. Wcześniej jednak musimy jakoś zdobyć pierwszego klienta.
Nie obędzie się zatem bez reklamy. Warto zamieścić ogłoszenie o swojej świeżo założonej firmie w kilku miejscach – prasie, internecie. Możemy stworzyć też atrakcyjną stronę internetową firmy, na której klienci dowiedzą się o nas więcej i znajdą wszelkie potrzebne dane kontaktowe, a także cennik. Ogłoszenie w prasie powinno być natomiast zwięzłe i zachęcające.

FOLLOW US ON:
Gdzie wyrzucić zuż