HomeTechnologiaPrzegubowe rusztowania aluminiowe – wielofunkcyjność stworzona dla profesjonalistów

Przegubowe rusztowania aluminiowe – wielofunkcyjność stworzona dla profesjonalistów

Wśród sprzętu stworzonego z myślą o profesjonalistach coraz częściej poszukiwane są rozwiązania, które łączą w sobie różne funkcjonalności. Tak też się dzieje z branżą budowlaną, w której najczęściej wykorzystywane są rusztowania aluminiowe. Odchodzi się od rusztowań wolnostojących na rzecz rusztowań mobilnych – jezdnych, które po zastosowaniu stabilizatorów mogą być także rusztowaniami stojącymi. Jednak najchętniej kupowane lub wypożyczane są rusztowania przegubowe.

Czym są rusztowania przegubowe


Niektórzy producenci określają je jako rusztowania typu 3 w 1. Takie rusztowanie może być wykorzystywane jako standardowe rusztowanie o zmiennej wysokości roboczej, może być również drabiną wolnostojącą lub przystawną. Każde z wymienionych rozwiązań jest łatwe do uzyskania dzięki specjalnym przegubom, które umożliwiają złożenie lub rozłożenie rusztowania oraz spięcie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Jako rusztowania aluminiowe wielofunkcyjne rusztowania przegubowe mogą być także rusztowaniami jezdnymi. Przy pracy kółka zabezpieczane są przez specjalne stabilizatory, które dodatkowo mogą być wyposażone w elementy antypoślizgowe. To właśnie one umożliwiają wykorzystanie rusztowania na nierównych powierzchniach, w szczególności na schodach.

Na co zwracać uwagę wybierając rusztowanie przegubowe


Rusztowania przegubowe wykonane są zazwyczaj z anodowanego aluminium, które jest odporne na korodowanie i utlenianie. Jednak dużo ważniejsze niż sam materiał są inne parametry, które rusztowanie musi spełniać. Oprócz wysokości roboczej i wysokości samego rusztowania warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie podestu. Z kolei wielkość podestu ułatwia wykonywanie pracy. Zwykle podesty robocze są prostokątne, czasem są dodatkowo wyposażone w specjalne klapy. Dużym atutem rusztowań przegubowych jest możliwość ich składania, co przydaje się w czasie transportu oraz podczas przechowywania w magazynach. Rusztowanie dopuszczone do użytku na terenie Polski powinno posiadać odpowiednie atesty oraz musi spełniać wymogi normy EN 1004.

Źródło artykułu rusztowania aluminiowe – SternService

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Rozwiązanie na wyci
Dlaczego warto podda