HomeDom i WnętrzePrzygotowania do wiosny czas zacząć!

Przygotowania do wiosny czas zacząć!

Ciągnąca się długimi miesiącami zima wreszcie odchodzi w zapomnienie! Zanim zaczniesz w pełni cieszyć się latem, warto przyjrzeć się bliżej wyposażeniu swojego ogrodu. Jakie elementy będą królować w modnych ogrodach w nadchodzącym sezonie? Sprawdź!

 

Zamiast klasycznego parasola

Ważną częścią ogrodowej kompozycji są elementy ochraniające nas przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. W tym sezonie klasyczne markizy i parasole ogrodowe mają godnego rywala w postaci innowacyjnych pergoli. Nowoczesne, minimalistyczne konstrukcje wykonane z metalu idealnie współgrają z przestrzeniami zaprojektowanymi w oparciu o najświeższe trendy w designie. Wysokiej klasy pergole posiadają składane dachy z mocnej tkaniny technicznej lub aluminiowych lameli. Większość producentów daje możliwość obudowania pergoli szklanymi panelami, dzięki czemu możesz stworzyć w ogrodzie piękny i funkcjonalny ogród zimowy.

 

Technorattan – biały zawrót głowy!

Ciężkie meble z drewna, żeliwa czy niskiej jakości tworzyw sztucznych odchodzą do lamusa! W nowoczesnym ogrodzie nie ma miejsca na nieprzemyślane rozwiązania. Miejsce prowizorycznych krzeseł, stołów i bujanych ławek zajęły białe komplety wypoczynkowe zbudowane z technorattanu – syntetycznego materiału imitującego naturalny rattan. Stylowe, jasne narożniki o modułowej budowie albo klasyczne sofy wnoszą do przestrzeni nutę prawdziwego luksusu i stwarzają królewskie warunki do wypoczynku. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru technorattan jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury i wilgoć). Co ważne, struktura materiału jest zwarta i nieporowata, dzięki czemu technorattan biały na długo zachowuje swoją  nieskazitelną barwę.

 

 

W jaki rower warto z
Pielęgnacja sztuczn
meble ogrodowe aluminiowe unixos2.com bibliotecalibre.org