HomeZdrowie i UrodaSauna do domu – z kabiną prysznicową czy na podczerwień

Sauna do domu – z kabiną prysznicową czy na podczerwień

Wybór sauny do domu może się wiązać z koniecznością dostosowania pomieszczenia. Tak się dzieje w przypadku tradycyjnej sauny, której instalacja wiąże się z koniecznością zabezpieczenia pomieszczenia przed działaniem pary wodnej. Jednak sauny są duże, zatem wskazany może być montaż sauny o niewielkich gabarytach.

Sauna do domu połączona z kabiną prysznicową


W mniejszych łazienkach może się pojawić sauna, która będzie połączona z wygodną kabiną prysznicową. Kabina jest w tym przypadku wykonana z hartowanego szkła oraz uzupełniona o szczelne wykończenia. Zainstalowane dysze umożliwiają wzięcie tradycyjnego prysznica, ale dzięki zastosowanym mechanizmom można również korzystać z sauny parowej. Wówczas wilgotność w kabinie bardzo wzrasta, zaś temperatura może osiągać 20-60 stopni. Para wytwarzana jest przez specjalny generator pary. Zachowanie kabiny w czystości jest łatwiejsze dzięki zastosowaniu oczyszczania ozonowego.

Sauna do domu działająca na podczerwień


Zdecydowanie inne rozwiązanie zostało wykorzystane w saunie działającej na podczerwień. Taka sauna do domu może być zainstalowana w dowolnym pomieszczeniu, bowiem nie wykorzystuje się w niej wody, zatem nie ma problemu z dużą wilgotnością, z czym jest związane instalowanie innych rodzajów saun. Sauna na podczerwień wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które wnika pod skórę. Takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze, bowiem użytkownik nie ma kontaktu z gorącymi elementami, zaś w samej saunie panuje dużo niższa temperatura niż w saunach tradycyjnych.

Kto może korzystać z sauny


Podejmując decyzję o wyborze sauny warto się zastanowić, kto i z jaką częstotliwością będzie z niej korzystać. Rozwiązania stosowane w tradycyjnych saunach czy w specjalnych kabinach z opcją sauny mogą być niewskazane w przypadku osób z przewlekłymi chorobami układu krążenia czy układu oddechowego. Dodatkowo tradycyjna sauna na rozgrzanie potrzebuje nawet 90 minut, co wymaga wcześniejszego zaplanowania i uruchomienia sauny. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest montaż sauny na podczerwień, która już po 30 minutach jest gotowa do używania.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Megiw

Profesjonalny manicu
Kalendarz szkolny id