HomeCiekaweSekret nieskazitelnej podłogi

Sekret nieskazitelnej podłogi

Nie ma nic przyjemnego w odkryciu śladów na podłodze powstałych wskutek przesuwania ciężkich mebli. Nietrudno jednak o tego typu sytuację, gdy meble pokrywają podłogę w sposób dokładny, a ich objętość nie pozwala na swobodne przenoszenie w obrębie mieszkania. Dopiero przemeblowanie, wyprowadzka bądź inna większa zmiana zmusza do przestawienia mebli. Oprócz próby urządzenia mieszkania w sposób możliwie funkcjonalny, warto rozważyć inne rozwiązanie, dzięki któremu podłoga nie ucierpi pod wpływem mebli.

Małe wielkie rozwiązanie

Świetnym rozwiązaniem na tego typu problemy są podkładki pod meble. Tworzywo, z którego są one wykonywane najczęściej to filc – materiał, którego faktura nie jest w stanie porysować podłogi. Tego typu akcesoria są dostępne w sklepach branżowych, ale nie tylko. Warto zapytać o tego typu artykuły również w supermarkecie tudzież sklepie wielobranżowym. Z pewnością pocieszający jest fakt, iż cena tego typu produktu oscyluje zazwyczaj w granicach kilku złotych, a zatem jest to mało znaczący wydatek w kontekście zakupu mebli bądź odnowienia podłogi. Bardzo często tego typu podkładki dołączane są przez sprzedawcę przy zakupie mebli, aby klient uzyskał dowolność w zakresie używania podkładki pod meble. Mimo wszystko jej aplikacja jest korzystna – dzięki niej mieszkanie nie jest narażone na straty takie, jak porysowane podłogi.

Rezultaty

Korzyści płynące ze stosowania filcowych podkładek można wymieniać niemalże bez końca. Ogromnym plusem jest to, że gwarantują one utrzymanie mieszkania w nienagannym stanie. Dzięki temu nasze mieszkanie wciąż nadaje się do tego, aby wynająć je lub sprzedać bez uszczerbku na cenie, gdyż jego wartość nie ulega drastycznej zmianie. Jeżeli jednak nie podejmujemy tego typu decyzji, jest to przyjemne dla nas samych, aby mieszkać w zadbanym miejscu. W przypadku mebli niezabezpieczonych przez podkładki często zdarza się, że znajdująca się pod nimi podłoga ulega odbarwieniu. Nie ma wówczas konieczności trzymania się kurczowo danego położenia konkretnych mebli. Można nieustannie wprowadzać zmiany w mieszkaniu, dzięki czemu nie musi ono być monotonne. Podkładki pomagają również w przemieszczeniu mebli w obrębie danego pokoju i czynią ten proces łatwiejszym.

Aplikacja podkładek pod meble nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy odkleić papier znajdujący się z jednej ze stron podkładki oraz przytrzymać stroną zawierającą klej do spodniej strony mebla. Filc dotykający podłogi uczyni stosowną izolację między meblem a podłogą.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z maximat.pl/.

Krzesła biurowe Tyc
Masaż klasyczny - c