HomeCiekaweSłowacka dieta cud? Niekoniecznie – dieta Margita

Słowacka dieta cud? Niekoniecznie – dieta Margita

Dieta o wdzięcznej nazwie margita odnosi się do słowackiego śpiewaka operowego – Stefana Margity, który zachwycony efektami swojego sposobu odżywiania, dzielił się swoim jadłospisem z przyjaciółmi. Dieta ta opiera się przede wszystkim na wyeliminowaniu z diety węglowodanów. Takie działania powodują, że organizm szukając sam w sobie odżywczych substancji zaczyna odżywiać się glikogenem zawartym w naszych mięśniach.

 

Wśród zaleceń znajdziemy również ograniczenie soli oraz picie dużej ilości wody

Tym sposobem możemy stracić nawet dziesięć kilo w przeciągu dwóch tygodni. Zapewne są to obiecujące efekty, jednak warto zauważyć pewien fakt. Zadaniem tej diety nie jest tak naprawdę spalanie tłuszczu, ale konsekwentne odwadnianie naszego organizmu. Efekt może być powalający, ale na pewno nie będzie długotrwały. Dodatkowo stosowanie takiej diety przez długi czas, może być niebezpieczne dla naszego organizmu. Jest to zresztą bardzo prosta droga do efektu jo-jo, do którego na pewno nikt, kto jest na diecie, nie chciałby doprowadzić. Niestety jednak coraz więcej osób sięga po diety, które eliminują jeden ze składników pokarmowych. Diety tego rodzaju nie tylko nie pozwalają na stałą utratę wagi, ale mogą również powodować problemy z naszym organizmem. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest kompleksowa, zbilansowana dieta oraz dużo ruchu. Utrzymanie odpowiedniego bilansu zysku i straty energii zapewni nam zgrabną sylwetkę i zdrowe ciało.

Dieta margita może się sprawdzić w przypadku, kiedy mamy przed sobą wielkie wyjście, a sukienka lub koszula nie do końca chce się dopiąć. Kilka dni takiej diety pozwoli nam pozbyć się nadmiaru wody, dzięki czemu będziemy wyglądać po prostu szczuplej. Nie należy traktować tej diety, jako sposobu na codzienne żywienie, ale raczej jako sposób na szybki i niewielki spadek wagi. Na pewno będzie to korzystniejsze dla naszego organizmu, niż skrajna utrata wody oraz szybki powrót do poprzedniej, a w większości wypadków nawet większej, wagi. Przestrogą niech będzie również fakt, że dietetycy również przestrzegają przed stosowaniem takiej diety.

Co ciekawe, poprzez zwiększenie cholesterolu w naszym organizmie, może ona doprowadzić nawet do chorób nowotworowych

Dużym problemem może być również podrażnienie żołądka, ogólne osłabienie oraz złe samopoczucie. Warto pamiętać, że odpowiednio ilości węglowodanów dają nam energię każdego dnia, bez nich więc, możemy czuć się ospali, zmęczeni, może nawet dochodzić do omdlenia. Warto więc dobrze zastanowić się przed rozpoczęciem takiej diety.

 

http://brode-et-reve.over-blog.com/

Gdzie można kupić
Dentysta w krakowie ortodoncja katowice