HomeTechnologiaSprzęty przydatne malarzowi

Sprzęty przydatne malarzowi

Malarz zazwyczaj kojarzy nam się z artystą, który pokrywa pięknymi obrazami płótna. Jednak w większości przypadków osoba, która zajmuje się zawodem malarza maluje ściany, domy. Jakie sprzęty są potrzebne komuś, kto trudni się tym zawodem?

Rusztowania

Malowanie ścian domu to w dużej mierze praca na wysokości. Drabina zdecydowanie nie wystarcza do pokrycia farbą powierzchni ścian. Malarz powinien zatem dysponować rusztowaniem.
Rusztowania Plettac to bardzo solidne wyroby, które dają poczucie bezpieczeństwa. Prawdopodobnie będą służyć przez lata. Dobrze w nie więc zainwestować, mimo że rusztowania Plettac nie należą do najtańszych.

Farby

Oczywiście, malarz nie mógłby wykonywać swojej pracy bez farb. Zazwyczaj są one wybierane przez klienta. Oprócz koloru może on wybrać również markę farby, którą będą pokryte ściany w jego domu.
Dobry malarz powinien jednak także służyć pomocą i radą w wyborze. Jeżeli klient wybierze wyjątkowo łatwo brudzący się kolor, warto go o tym uprzedzić. Oczywiście, nie oznacza to przekonywania go do zmiany decyzji. Czasami jednak klienci nie są pewni, jakie połączenia barw będą ładnie wyglądać. Dobry malarz pokojowy jest zatem również w pewnym sensie artystą – powinien wiedzieć, jakie kolory najlepiej sprawdzają się we wnętrzach i które połączenia do siebie pasują.

Pędzle i wałki

Do malowania służą malarzowi różnego rodzaju pędzle i wałki. Powinien kupować je w sklepach specjalistycznych. Porządny sprzęt może posłużyć przez znacznie dłuższy czas niż ten jednorazowy, kupowany w supermarkecie.
Zawsze dobrze jest mieć też jakiś wałek zapasowy, na wypadek zepsucia tego, którego używamy. Jeśli planujemy zatrudnienie pomocnika, powinniśmy również zapewnić mu narzędzia, których będzie potrzebował.
Dodatkowym akcesorium, który często musi dokupywać malarz jest folia i taśma ochronna, którym zabezpiecza się elementy, których nie chcemy pokryć farbą. Przyda się również detergent, za pomocą którego będzie można zmyć farbę ze skóry, w razie zabrudzenia, które może przytrafić się podczas pracy.

FOLLOW US ON:
Jak zdobyć pozwolen
Egzotyczny ślub w t