HomeCiekaweStojak rowerowy w formie mebla

Stojak rowerowy w formie mebla

Na rynku związanym z szeroko pojętą aranżacją przestrzeni mieszkaniowych wyszukać można mnóstwo wspaniałych rozwiązań, które znajdą swoje zastosowania zarówno w przypadku mieszkań bądź domów o niewielkim metrażu, jak i nieco większych powierzchniach. Idealnym na to przykładem może być stojak rowerowy, który występuje w wielu atrakcyjnych formach.

Stojak w naszym domu

Tego typu produkty kojarzone są przez nas w sposób jednoznaczny. Ot, zwykła rurka (bądź kilka rurek), do której możemy przyczepić nasz rower, tak aby nikt go nie ukradł. Rzadko są one kojarzone jako rozwiązanie przeznaczone do domu. Najczęściej widzimy je bowiem w parkach czy przy różnego rodzaju budynkach mieszkalnych bądź usługowych.

Jak się jednak okazuje, stojaki rowerowe mogą w sposób idealny spełnić rolę gustownego i nowoczesnego mebla, który będzie charakteryzował niezwykle atrakcyjną formą, a także sporą funkcjonalnością, którą docenioną nawet osoby mieszkające w ciasnych kawalerkach.

Niezwykła funkcjonalność

Wszystko, co musimy zrobić, to znaleźć stojak rowerowy wykonany w sposób użytecznej półki. Wyróżnia się ona jedną, dużą wnęką, gdzie umieścimy rower, a także kilkoma pomniejszymi, przeznaczonymi na innego rodzaju rzeczy.

Główna wnęka zazwyczaj posiada wmontowany uchwyt na koło, dzięki któremu nasz dwukołowiec zostaje ustawiony w pozycji bardzo stabilnej. Daje nam to pewność, iż nie przewróci się w przypadku uderzenia lub przypadkowego zahaczenia o stojak. Niżej znajdują się zazwyczaj mniejsze półeczki, w których możemy przechowywać buty czy różnego rodzaju przybory potrzebne nam do jazdy na rowerze.

Sposób przygotowania

Takie półki stworzone są zazwyczaj z drewna, dzięki czemu wprowadzają bardzo przyjemny i gustowny klimat do naszego mieszkania. Jednak największą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, iż zajmują one naprawdę niewiele miejsca. Ich konstrukcja została pomyślana w taki sposób, abyśmy mogli w bardzo wygodny sposób umieścić na nich nasz rower i pozostawić go w przedpokoju czy chociażby w sypialni pod ścianą.

Nie znajdziemy tu żadnej zbędnej rzeczy, która zajmowałaby tylko niepotrzebnie tak istotną przestrzeń. Tego typu stojak rowerowy to również bardzo przyjemna dla oka ozdoba – ba! Przez wiele osób traktowany jest on jako bardzo szykowny mebel, dlatego idealnie wpasuje się w nasze wnętrze. Jak więc widać, nawet w kwestii stojaków rowerowych zakupić możemy coś, co nie tylko zapewni nam odpowiedni komfort użytkowania, ale również będzie prezentowało się nad wyraz okazale.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

FOLLOW US ON:
Czym zajmuje się en
Jaką wyciskarkę do