HomePosts Tagged "dieta"

Dieta o wdzięcznej nazwie margita odnosi się do słowackiego śpiewaka operowego – Stefana Margity, który zachwycony efektami swojego sposobu odżywiania, dzielił się swoim jadłospisem z przyjaciółmi. Dieta ta opiera się przede wszystkim na wyeliminowaniu z diety węglowodanów. Takie działania powodują, że organizm szukając sam w sobie odżywczych substancji zaczyna odżywiać się glikogenem zawartym w naszych mięśniach.

Poszukiwania konkretnej diety, która spełniłaby Twoje oczekiwania bywają trudne. W gąszczu diet, które obiecują spektakularną utratę wagi i trwałość efektu łatwo zgubić orientację i wybrać coś, co okaże się dla nas zupełnie niezdrowe. Problem mógłby zostać rozwiązany poprzez wizytę u dietetyka. Jednak nie zawsze mamy możliwość udać się do dietetyka.

POST TAGS:

Aby dieta mogła nosić miano zdrowej, powinna być odpowiednio zbilansowana. Oznacza to, że proporcje węglowodanów, białek oraz tłuszczy muszą przybierać określone wartości. To jednak nie wszystko – istotny jest także rodzaj poszczególnych grup produktów. I tak – zaleca się, by węglowodany należały do złożonych, białka miały pochodzenie roślinne (a mniejszej ilości zwierzęce), a tłuszcze pochodziły z grupy wielonasyconych oraz jednonienasyconych. W niniejszym tekście podejmiemy temat wielonasyconych kwasów tłuszczowych, oraz tego, gdzie znaleźć ich najwięcej i w najlepszej jakości.

POST TAGS: