HomePosts Tagged "dom z drewna"

W Polsce zapanowała moda na ekologię – widać to nie tylko po sposobie naszego żywienia, ale również po tym, że poszukujemy alternatywnych metod pozyskiwania energii. Również osoby planujące budowanie domu poszukują nowych sposobów na to, aby nowe lokum stało się bardziej ekologiczne. Czy faktycznie jest to możliwe? Jakie rozwiązania stosowane są w domach ekologicznych?

Budowa własnego domu to nie lada wydatek – pomimo tego coraz więcej Polaków decyduje się na kupno działki i rozpoczęcie inwestycji. Okazuje się, że ceny gotowych mieszkań w dużych miastach mogą okazać się znacznie wyższe niż koszt budowy niewielkiego, parterowego domu dla czteroosobowej rodziny. Kiedy jednak liczymy się z każdym groszem warto znać metody na oszczędność podczas budowy.

Budowa własnego domu była priorytetem dla mieszkańców Polski w latach 60. i 70. Nieco później zaczęły powstawać duże osiedla w miastach, gdzie mieszkania były znacznie tańsze i często przydzielanie w czasie szybszym niż wybudowanie własnego domu. Obecnie coraz więcej Polaków wraca jednak myślami do chęci posiadania domu. Skąd ta nagła zmiana?