HomeMotoryzacjaTani tuning samochodu? Pomoże Ci w tym farba do zacisków hamulcowych

Tani tuning samochodu? Pomoże Ci w tym farba do zacisków hamulcowych

Po kilku latach eksploatacji zaciski oraz bębny hamulcowe mogą być skorodowane. Nie oznacza to jednak, że od razu należy je wymienić. Jeśli mają odpowiednią grubość, spokojnie możemy je tylko odnowić. Tym bardziej, że farby specjalnie do tego przeznaczone nie są bardzo drogie i możemy je pomalować sami.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie

Przede wszystkim ważne jest, żeby kupić dedykowany preparat, ponieważ na elementach samochodu nie powinniśmy dawać farb, które dedykowane są tylko na pokrycie rdzy. Nie są one tak trwałe i po ostrym hamowaniu może się wydzielać brzydki zapach. Farba do zacisków hamulcowych dostępna jest w różnych kolorach, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z wyborem tej odpowiedniej. Najczęściej właściciele samochodów sięgają po czarne, białe, srebrne, żółte, niebieskie oraz czerwone. Jeśli jednak mamy inny pomysł na wygląd naszego auta jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy wybrany kolor. Zanim przystąpimy do malowania musimy jednak oczyścić element z rdzy. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w drucianą szczotkę albo inne akcesoria, które pomogą nam oczyścić część z korozji. Jest bardzo ważne aby ją dokładnie przygotować, oprócz tego musimy daną część odtłuścić, bo tylko wtedy będziemy mogli efektywnie pomalować element. Tym bardziej, że możemy wykonać takie malowanie na lata ponieważ farba do zacisków hamulcowych jest bardzo trwała.

Możesz ściągnąć element dla łatwego dostępu

Tylko od ciebie zależy czy zdecydujesz się na demontaż koła w celu łatwego dostania się do elementu. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić grubość i dokonać oceny, czy nadaje się do wymiany. Oprócz tego będzie to dobry moment, żeby ocenić układ hamulcowy oraz sprawdzić wszystkie części. Jeżeli nie chcemy lub nie mamy możliwości rozmontować wszystkiego, możemy zabezpieczyć koło i pomalować zaciski i bębny bez tego. Musimy się jednak liczyć z tym, że nie uda nam się tego wykonać tak dokładnie. Po farbę do zacisków hamulcowych sięgają ci, którzy uważają, że korozja wygląda już bardzo źle lub ci, którzy chcą po prostu zmienić wygląd swojego auta. W obu przypadkach możemy liczyć na efekt. Dodajmy, że po malowaniu samochodem możemy jeździć dopiero po dwudziestu czterech godzinach. Na początku jazdy naciśnijmy kilka razy hamulec, żeby tarcze mogły się oczyścić, a układ hamulcowy dobrze działał. Malowanie tych części jest pracochłonne, ale warte poświęcenia tego czasu, ponieważ efekt jest najczęściej bardzo zadowalający.

Farba do zacisków hamulcowych dostępna jest w sklepie Lakiery24

FOLLOW US ON:
Co jest lepiej spraw
Salon urody w Katowi