HomeZdrowie i UrodaTrasy skiturowe na świecie

Trasy skiturowe na świecie

Doświadczeni miłośnicy skituringu chętnie poszukują nowych wrażeń i coraz bardziej wymagających szlaków. Polskie trasy skiturowe są atrakcyjne, ale jest ich ograniczona ilość, dlatego prędzej czy później, warto wybrać się na zagraniczną wyprawę. Które rejony cieszą się dużą popularnością i są warte zainteresowania?

Włochy – raj dla wymagających

Wysokie, malownicze pasmo Dolomitów położone we Włoszech, to niezła gradka dla miłośników skituringu. Znajdą tutaj mnóstwo przepięknych, popularnych tras. Na szczególną uwagę zasługuje dolina Val Gardena, obejmująca takie masywy jak słynna Marmolada, nazywana „Królową Dolomitów” oraz Sellaronda – kompleks tras narciarskich otaczających szczyt Sella. Zainteresowaniem cieszy się także The Spagetti Tour, kilkudniowa trasa dla zaawansowanych, obejmująca wspaniały włosko- szwajcarski masyw Monte Rosa.

Francja – wysokie masywy i piękne widoki

Francuskie szlaki przyciągają doświadczonych skiturowców, których nie przerażają utrudnione warunki na trasie oraz niebezpieczeństwo lawiny. Najbardziej znanym i pożądanym szczytem tego rejonu jest słynny Mont Blanc, położony na granicy francusko- włoskiej i będący najwyższym górskim szczytem w Europie. Dla miłośników kilkudniowych, wymagających dużych umiejętności wycieczek na wysokościach, obowiązkową trasą jest „Wysoka Droga”, która mierzy około 120 kilometrów, a jej pokonanie zajmuje mniej więcej 5-6 dni.

Szwajcaria i Austria- zachwycające, alpejskie krajobrazy

Obydwa kraje, znane z pięknych widoków, oferują bogactwo ciekawych tras skiturowych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych skiturowców. Na uwagę zasługują popularne alpejskie pasma – Alpy Berneńskie oraz Sztubajskie. Godzien uwagi jest także masyw Silveretta, słynący z względnie łagodnych, malowniczych szlaków. To odpowiednia propozycja dla osób, które dopiero zdobywają doświadczenie w skituringu.

Ukraina – urzekające tereny nietknięte ręką człowieka

Chociaż jest to rejon zdecydowanie mniej znany, niż Dolomity czy Alpy, ukraińskie trasy skiturowe także są zachwycające. Warto wybrać się na Czarnohorę oraz Świdowiec, które są najbardziej znanymi tutejszymi masywami i pozwalają na obcowanie z dziką naturą. Rejon ten zasługuje na uwagę ze względu na to, że nie jest tak oblegany przez turystów, jak Austria, Włochy czy Szwajcaria.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/trasy/szczyrk-jaworzyna-skrzyczne-malinowska-skala-przel-salmopolska.

Sklep stacjonarny cz