HomeMotoryzacjaTuning Twojego samochodu

Tuning Twojego samochodu

Wygląd Twojego samochodu może postronnym obserwatorom powiedzieć bardzo wiele o Twoim charakterze i osobowości. Wpływa też bardzo znacząco na dobre lub złe samopoczucie podczas jazdy, zarówno pasażerów, ale w największym stopniu Twoje. Tylko jeśli samochód będzie Ci się podobał, możesz cieszyć się prawdziwą satysfakcją z jego użytkowania.

Czemu tuning?

Tzw. „tuning”, czyli zmiana standardowego, „fabrycznego” wyglądu samochodu i jego parametrów w celu dopasowania do gustu właściciela, to zabieg często podejmowany w celu dopasowania klimatu pojazdu do upodobań właściciela. Możemy wyróżnić m.in. tuning mechaniczny, elektroniczny, akustyczny lub wizualny.
W naszym artykule skupimy się na tym ostatnim, ponieważ jest on stosunkowo najłatwiejszy do wykonania. Wystarczy nam lakier samochodowy w sprayu, nowe alufelgi i kilka dodatkowych „ozdób”.

Od czego zacząć?

Wiemy już, że chcemy nieco „podrasować” swoją maszynę, ale co dalej?
Przede wszystkim potrzebujemy pomysłu- dokładnie przemyślanego, obejmującego całość i wszystkie szczegóły z osobna.Tylko, gdy będziemy wiedzieli do czego dążymy, nasze operacje mogą przynieść naprawdę dobre skutki. Co prawda możemy również improwizować, zwykle jednak efekt takich eksperymentów jest nieco mniej spektakularny.
Ułóżmy więc w głowie przynajmniej ogólny plan działania- wybierzmy kolorystykę, rodzaj opon i podejmijmy decyzję, czy stawiamy na minimalizm, czy chcemy zbliżyć wygląd naszej maszyny do świątecznej choinki z milionem świecących lampek i ozdób. Zrobione? A więc do dzieła!

Wykonanie

Do tematu warto podejść profesjonalnie. Wybraliśmy już kolor lub zestaw kolorów? Kupmy więc naprawdę dobry lakier samochodowy w sprayu, znajdźmy profesjonalnego tapicera lub wysokiej jakości materiał do własnoręcznego obicia. Zastanówmy się nad rodzajem i szerokością opon, dopasujmy alufelgi. Podejmijmy decyzję czy chcemy też zamienić fabryczny tłumik na tłumik sportowy.
Pora na elementy wykończenia i ewentualne dodatki. Do stylu wnętrza i wybranych wcześniej barw dopasujmy odpowiednio obicie kierownicy, oprawę hamulca ręcznego, rodzaj klamek i wszelkie inne elementy, które w jakikolwiek sposób można dopasować do całości. Zastanówmy się nad dodatkowymi światłami. Pamiętajmy jednak, że o ile te oświetlające wnętrze mogą przeszkadzać co najwyżej kierowcy, to już z tymi zewnętrznymi nie powinniśmy przesadzać, ze względu na komfort innych użytkowników ruchu. Na koniec możemy dorzucić jeszcze jakiś mocno spersonalizowany gadżet.
Pamiętajmy, że od rodzaju lakieru samochodowego, opon czy obicia zależy trwałość naszego tuningu, od doboru reszty elementów- nasze długotrwałe zadowolenie, warto więc poświęcić zagadnieniu odpowiednią ilość czasu i uwagi.

Materiały do artykułu dostarczone przez Lakiery24.com – lakiery samochodowe w sprayu

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Fototapeta w kuchni
Wpływ masażu klasy