HomeDom i WnętrzeUrządzamy taras w domu jednorodzinnym – okna, drzwi, podłoga, dodatki

Urządzamy taras w domu jednorodzinnym – okna, drzwi, podłoga, dodatki

Nawet niewielki taras daje wiele możliwości kreatywnego spędzania czasu – możemy urządzać na nim niewielkie spotkania przy grillu, jak również spożywać tam herbatę delektując się jednocześnie ulubioną lekturą. Tarasy wykorzystujemy również jako alternatywne ogrody – osoby ceniące bliskość roślin z pewnością zapragną zapełnić tę powierzchnię wspaniałymi sadzonkami. O czym warto pamiętać zanim postawimy na tarasie oryginalne meble i dodatki?

Który producent okien okaże się najlepszy?

Podstawą jest zadbanie o odpowiednie okna i drzwi. Szukając wśród topowych producentów konkretnych rozwiązań warto zainteresować się przede wszystkim oknami wykonywanymi z PCV oraz odpowiednio konserwowanego drewna. Producenci oferują nam również technologie drzwi i okien pasywnych – ich zadaniem jest podtrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.
Korzystanie z tarasu wymaga zainstalowania wygodnych drzwi wejściowych – najlepsze okażą się drzwi przesuwne.

Dobierz posadzkę z głową!

Wybór posadzki na taras to nie lada sztuka – w sklepach budowlanych i dekoracyjnych znajdziemy wiele interesujących rozwiązań, takich jak klasyczne kafle, deski kompozytowe czy wykładzinę laminowaną. Najczęściej wybierane są bez wątpienia kafle mrozoodporne, które nie tylko dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, ale również są wysoce odporne na zmienne temperatury, zarysowania, ścieranie, wnikanie brudu. Czyszczenie takich posadzek jest niezwykle proste, gdyż ze względu na nieporowatą strukturę zanieczyszczenia nie wnikają do wnętrza. Drugim ciekawym pomysłem są deski kompozytowe – są tworzone z odpowiednio zabezpieczonych desek drewnianych, elementów plastikowych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie interesującej posadzki o naturalnym charakterze. Tu również nie trzeba wiele wysiłku, aby ją wyczyścić.

FOLLOW US ON:
Skuteczne dokształc
Jak działać na rze