HomeCiekaweUrządzenia do badania trzeźwości

Urządzenia do badania trzeźwości

Jednym z najczęstszych sposobów spędzania wolnego czasu w weekend jest spożywanie alkoholu. Picie alkoholu może wprowadzić nas w błogi stan zadowolenia, szczególnie jeżeli upojeniu towarzyszy spotkanie z najbliższymi znajomymi. Nie ma w tym nic złego, dopóki po pijaku nie robimy dziwnych i głupich rzeczy. Jedną z nich jest jazda pod wpływem. Jednakże nie tylko zaraz po spożyciu nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Przed wejście za kierownicę następnego dnia warto sprawdzić trzeźwość.

Sprawdź stan trzeźwości

Wiele osób po większej libacji alkoholowej odczuwa jej skutki do późnych godzin dnia następnego. Wiadomo, że niektórzy przyjadą na imprezę samochodem i w takim wypadku najlepiej ograniczyć picie, jednak niektórzy nie potrafią wyhamować. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się alkometry, dzięki którym można w precyzyjny sposób określić stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkometr A 2.0 jest urządzeniem bardzo zaawansowanym, stosowanym głównie przez służby. Osoby cywilne mogą dostać przenośne alkometry i alkomaty w niższej cenie, gdyż nie potrzebują aż tak specjalistycznego sprzętu.

Jak użyć sprzętu do sprawdzania trzeźwości?

Instrukcja alkometru jest ogólnie prosta. Urządzenie wystarczy podłączyć do źródła zasilania i poczekać aż będzie gotowe do użycia. Urządzenie będzie gotowe kiedy na wyświetlaczu będzie widoczny napis „GOTOWY”. Wtedy po naciśnięciu przycisku START wyświetli się komunikat DMIJ, podczas którego należy jednostajnie wdmuchiwać powietrze przez ustnik. Po wykonaniu pomiaru wyświetli się wynik z zawartością alkoholu w wydychanym powietrzu. Stosowanie alkometru A 2.0 jest nietrudne i bardzo precyzyjne, jednak samo urządzenie jest dość kosztowne.

Tańsze możliwości

Osoby cywilne nie muszą stosować alkometrów, chociaż instrukcja obsługi alkometru jest bardzo prosta, cena takiego urządzenia jest wysoka. Homologowane przenośne alkomaty powinny być wystarczające dla zwyczajnych ludzi. Należy jednak pamiętać, że nawet kiedy alkomat pokazuje, że możemy jechać, a nie czujemy się najlepiej, warto odczekać jeszcze kilka godzin i odpocząć, aby na pewno nie sprawiać zagrożenia na drodze.

Urządzenia do sprawdzania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu są bardzo przydatne kiedy zdarzyło nam się być na mocniejszej imprezie. W takim wypadku, urządzenie do badania poziomu alkoholu wskaże nam odpowiedni czas, kiedy będziemy mogli, mniej lub bardziej, bezpiecznie wracać do domu. Należy jednak pamiętać, że subiektywna ocena naszego stanu jest również istotna.

FOLLOW US ON:
Jak urządzić niewi
Hurtownia Elektryczn