HomeCiekaweWartość wizualizacji

Wartość wizualizacji

W dzisiejszych czasach wizualizacja ma wielką wartość. Służy celom komercyjnym i reklamowym. Pokazuje dany produkt czy projekt. Służy jak najlepszej prezentacji danej rzeczy, aranżacji, konstrukcji. Dużą rolę odgrywa wszędzie tam, gdzie liczy się estetyka i funkcjonalność. Wykorzystywana jest w codziennych kontaktach z klientami w celu przedstawienia koncepcji. Ułatwia wprowadzanie zmian na bieżąco, na przykład podczas urządzania wnętrz.

Warto się tego nauczyć

Samodzielne tworzenie wizualizacji przyda się szczególnie osobom, które w swojej zawodowej pracy chcą w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje wizje. Można się tego nauczyć na kursach online. CG Wisdom proponuje kurs Artlantis przygotowujący do wykonywania wizualizacji wnętrz. Oferują także rewelacyjny kurs programowania Python czy kurs tworzenia modeli do gier Blender. Na cgwisdom.pl znajdziemy więcej takich ciekawych propozycji.

Wizualizacje wnętrz

Pracę architekta czy projektanta wnętrz z pewnością ułatwią precyzyjne i estetyczne wizualizacje. Na kursie Artlantis nauczymy się je wykonywać. Przy pomocy programów Archicad i Artlantis dowiemy się jak zrobić projekt wnętrza oraz wizualizacje wnętrz:

  • salon z kuchnią,
  • łazienkę,
  • kawiarnię.

W programie Artlantis wykonamy realistyczne wizualizacje. Stworzymy sztuczne światło, kamery, heliodon, materiały. Finalnie wyrenderujemy ujęcie. Nauczymy się także tego, jak tworzyć klimatyczne wizualizacje poprzez dodawanie niewielkiej postprodukcji w Photoshopie. Poznamy także możliwości programów Lightroom oraz Color Efex Pro.

Wyrazić wizje

Nowoczesne programy pozwolą nam wyrazić i zaprezentować fantastyczne wizje. Zdecydowanie ułatwią codzienną pracę. To narzędzia, które wykorzystywać będziemy niemal intuicyjnie, pracując nad konkretnym projektem wnętrzarskim.

Montaż okien z korz
Jak urządzić pokó