HomeTurystykaWeekend w Warszawie

Weekend w Warszawie

Warszawa to miasto, które ma tyle do zaoferowania, że dwa dni to szansa tylko na pobieżne zwiedzanie. Sprawdź, co warto zobaczyć w stolicy Polski.

Weekend w Warszawie – gdzie spać?

Jeśli zależy nam na wygodnej komunikacji, optymalnym miejscem na nocleg jest hotel Lord w pobliżu lotniska Okęcie, ale w Warszawie znajdzie sporo miejsc noclegowych z różnych półek cenowych. W zależności od zasobności portfela możesz wybierać pomiędzy hostelami, hotelami czy luksusowymi apartamentami – wybór jest naprawdę spory.

Weekend w Warszawie – co zobaczyć?

Dla każdego turysty obowiązkowymi punktami w trakcie spaceru po Starym Mieście powinny być między innymi: Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Barbakan czy Pomnik Warszawskiej Syrenki. Sam Rynek Starego Miasta to też pozycja obowiązkowa!
Na uwagę zasługuje także Trakt Królewski, czyli najbardziej reprezentacyjna arteria miasta, która zaczyna się przy Zamku Królewskim i biegnie w stronę Łazienek aż do Wilanowa.

Chwila oddechu na świeżym powietrzu

Gdy myślimy o warszawskich parkach, pierwsze na myśl przychodzą oczywiście Łazienki Królewskie, ale to nie jedyny kompleks parkowy warty uwagi w stolicy. Warto wybrać się także na spacer po Ogrodzie Saskim czy Parku Ujazdowskim.

FOLLOW US ON:
Spędź weekend poza
Pokrycie dachowe