HomeDom i WnętrzeWiaty rowerowe do stojaków

Wiaty rowerowe do stojaków

Coraz większa liczba osób porzuca swoje samochody dla rowerów w myśl haseł o zdrowym stylu życia i ekologii. Nic więc dziwnego, że jak przysłowiowe grzyby po deszczu, pod sklepami, galeriami handlowymi, firmami czy nawet stacjami kolejowymi „wyrastają” nowe stojaki rowerowe.

Stojak mile widziany

Stojak na rower pod sklepem, czy też przychodnią lekarską, jest widokiem częstym zwłaszcza w dużych miastach, gdzie wiele osób przesiada się na rowery, aby uniknąć korków, w których stoją samochody osobowe oraz autobusy komunikacji miejskiej. Różnego rodzaju punkty inwestują więc w miejsca postojowe dla rowerów, gdyż dzięki nim mogą przyciągnąć do siebie większą liczbę osób, chcących dokonać zakupów bądź skorzystać z danych usług.

W punktach tych można spotkać się przede wszystkim z tradycyjnymi stojakami na rowery o kilku stanowiskach. Zwykle są one wykonane z aluminium bądź ze stali pokrytej farbą o działaniu antykorozyjnym, która gwarantuje, że nie ulegną one zniszczeniu pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Stojaki tego typu umożliwiają mocowanie do nich przedniego lub tylnego koła pojazdu, które po włożeniu pomiędzy dwa metalowe pręty, można zabezpieczyć za pomocą zapięcia.

Wiaty nad stojakami

W wielu miejscach – zwłaszcza w tych, gdzie rowery pozostawia się na długi okres – można jednak skorzystać nie tylko ze stojaków na rowery, ale także z wiat, które dodatkowo chronią jednoślady. Warto podkreślić, że stojak na rower umieszczony pod wiatą pozwala chronić pojazdy nie tylko przed kradzieżą czy przewróceniem się, ale również przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy palącym, letnim słońcem. Wiaty rowerowe w znacznym stopniu przedłużają więc żywotność pozostawianych pod nimi rowerów.

Wiata na stojak rowerowy może mieć też różne formy. Może ona bowiem być nie tylko zwykłym zadaszeniem, które chroni jednoślady jedynie z góry – istnieje wiele wiat, które posiadają również ściany boczne z każdej strony, czy nawet rozsuwane drzwi wejściowe, dzięki którym we wnętrzu wiaty panuje nieco wyższa lub niższa temperatura w zależności od pory roku. Zamykane wiaty rowerowe są najpopularniejsze wśród przedsiębiorstw, które starają się zachęcać swoich podwładnych do prowadzenia zdrowego trybu życia i do aktywności fizycznej.

Jak więc widać, w wielu polskich miastach oraz mniejszych miejscowościach jazda na rowerze nie przysparza nikomu problemów. Te ekologiczne i dające wiele radości pojazdy można bowiem bez przeszkód bezpiecznie pozostawiać pod większością sklepów czy punktów usługowych.

Swój nowy stojak na rower znajdziesz w sklepie Calus-p.pl

FOLLOW US ON:
Wady i zalety hybryd