HomeDom i WnętrzeWłasny dom poza miastem – rozwiązanie dla każdego?

Własny dom poza miastem – rozwiązanie dla każdego?

Budowa własnego domu była priorytetem dla mieszkańców Polski w latach 60. i 70. Nieco później zaczęły powstawać duże osiedla w miastach, gdzie mieszkania były znacznie tańsze i często przydzielanie w czasie szybszym niż wybudowanie własnego domu. Obecnie coraz więcej Polaków wraca jednak myślami do chęci posiadania domu. Skąd ta nagła zmiana?

Pierwszym powodem jest szybka urbanizacja miast. Rozrastające się metropolie nie dają poczucia intymności, są głośne i pełne spalin. Pomimo bliskości szkół, pracy, placówek zdrowia czy sklepów z chęcią wyjeżdżamy poza obręb miasta i szukamy chociaż skrawka zieleni nieskażonego przemysłem.

Chęć wybudowania domu wynika także z poszukiwania większej przestrzeni życiowej dla siebie. Budowa domu pozwala na powiększanie rodziny.

Czy budowa domu jest droga? Każdy myślący o tym przedsięwzięciu wie, że koszty są spore: kupno ziemi, prace geodezyjne, stworzenie projektu domu oraz budowa wraz z uzbrojeniem. Na szczęście i tu można ograniczyć nieco koszty, np. korzystając z gotowych projektów domów jednorodzinnych.

Gotowe projekty domów

Niektórzy architekci proponują gotowe projekty domów. Dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane domy z poddaszem użytkowym i garażem. Są one idealne dla rodzin czteroosobowych – na parterze znajduje się salon, kuchnia i łazienka, na poddaszu trzy sypialnie i druga łazienka. Dodatkowo dom posiada także przestronny garaż dla jednego samochodu. Gotowe projekty dają możliwość wprowadzania niewielkich korekt na życzenie klienta, ostatecznie jednak każda zmiana musi zostać zaakceptowana przez autora projektu. Gotowe projekty domów drewnianych są znacznie korzystniejszą opcją dla osób, które pragną  zaoszczędzić niemałą sumę podczas realizacji marzeń o własnych czterech kątach. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie mawit.com.pl.

FOLLOW US ON:
Studniówka w sali h