HomeDom i WnętrzeWybieramy sztućce idealne!

Wybieramy sztućce idealne!

Sztućce to podstawowe wyposażenie kuchni, którego używamy na co dzień i które towarzyszy nam podczas uroczystych chwil. Elegancka zastawa i komplet solidnych sztućców to duet, który wpływa zarówno na estetykę stołu, jak i wygodę spożywania posiłków. Kupno sztućców to przeważnie inwestycja na długie lata, ponieważ modele z solidnego materiału mogą trwać w nienaruszonej formie mimo upływającego czasu. Jakie sztućce warto mieć w swojej kolekcji? Sprawdź!

Materiał

Podstawowym parametrem świadczącym o jakości sztućców jest tworzywo, z którego zostały wykonane. Jeszcze jakiś czas temu obiektem pożądania były eleganckie sztućce ze srebra. Dzisiaj odchodzi się od ciężkiego, bardzo kosztownego i niszczejącego srebra na rzecz nowoczesnego, lekkiego i odpornego materiału – stali nierdzewnej. W sklepach możemy znaleźć sztućce oznaczone symbolem 18/0, 18/8 lub 18/10. W ten sposób oznacza się średnie stężenie podstawowych pierwiastków użytych do produkcji wyrobów, czyli chromu i niklu. Najlepszej jakości sztućce, które wykazują największą odporność na korozję, to modele zawierające 18% chromu oraz 10% niklu. Powłoka niklowa dodatkowo zabezpiecza sztućce przed matowieniem i zarysowaniami. Duże stężenie niklu jest szczególnie ważne dla osób, które zamiast mycia ręcznego preferują zmechanizowane metody.

Co ważne, alergicy uczuleni na nikiel powinni bezwzględnie wybierać sztućce bez domieszek niklowych! Kontakt skóry i pokarmu z widelcami zawierającymi nikiel może wywołać reakcję alergiczną.

Styl

Design sztućców powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji oraz wystroju mieszkania. Sztućce o staromodnej linii w stylu retro mogą stać się bardzo subtelnym akcentem, podkreślającym elegancję jadalni i salonu. Dekoracyjne modele i porcelanowa zastawa będą najpiękniejszą ozdobą białego obrusu na stole. Z kolei do nowoczesnej, lekkiej zastawy lepiej wybrać modele proste, pozbawione dekorów. Na stronie gerlach.pl znajdziesz szeroki wybór solidnych sztućców z matowym i połyskującym wykończeniem.

Siłowniki pneumatyc
Domowe biuro dla fre