HomeCiekaweWybuduj dom nie rujnując swojego portfela!

Wybuduj dom nie rujnując swojego portfela!

Surfując każdego dnia po sieci z pewnością niejednokrotnie natknęliśmy się na wspaniałe zdjęcia niewielkich domków drewnianych, zagubionych gdzieś w leśnej głuszy. Domki takie w pewnym sensie stały się dla nas kwintesencją spokoju oraz ciszy. I o ile polskie prawo nie zezwala na budowanie domów prywatnych w lasach, o tyle sam drewniany dom jest jak najbardziej w zasięgu naszych możliwości. W Polsce coraz popularniejsze robią się niewielkie domy w konstrukcji szkieletowej. Co warto o nich wiedzieć?
Moda na domy drewniane całoroczne przywędrowała do nas ze Skandynawii – również w Kanadzie ten typ budownictwa jest znany i ceniony. Domy tworzone są na murowanych fundamentach, jednak cała konstrukcja naziemna wykonywana jest na drewnianym szkielecie. Zastosowanie drewna pozwala na rozpoczęcie budowy w dowolnym miesiącu w roku, bez względu na warunki atmosferyczne.
Drewno wykorzystywane do tworzenia szkieletu jest odpowiednio selekcjonowane i impregnowane, przez co właściciele domu mogą mieć pewność, że konstrukcja będzie odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci.

Co warto wiedzieć o domach w konstrukcji szkieletowej?

Domy w konstrukcji szkieletowej buduje się znacznie szybciej niż domy murowane – w ich przypadku wystarczą 2 miesiące na to, aby oddać dom w stanie surowym. Kolejne dwa mogą zostać poświęcone na wykończenie „pod klucz”. To niezwykle ważne, gdyż zazwyczaj budowa domu kojarzona jest z długimi latami!
Drugim istotnym elementem są koszty – wzniesienie całorocznego domu drewnianego jest tańsze od klasycznej budowy nawet o 30-40 procent! Dzięki temu możliwe jest poczynienie olbrzymich oszczędności.
Dom drewniany całoroczny odznacza się również świetną izolacją cieplną – wszystko za sprawą zastosowanych materiałów budowlanych. To również w przyszłości pozwoli nam na oszczędności.

FOLLOW US ON:
Jakie są różnice