HomeTurystykaWycieczki do Czarnogóry coraz częściej są wybierane przez turystów

Wycieczki do Czarnogóry coraz częściej są wybierane przez turystów

Bałkany powoli odzyskują swoje lata świetności. Od pewnego czasu bowiem najpopularniejszymi kierunkami były Egipt, Grecja czy Chorwacja. Teraz coraz częściej turyści jako miejsce docelowe wybierają Bułgarię, Czarnogórę czy Albanię. Wszystko dlatego, że regiony te mają im wiele do zaoferowania.

Bałkany to piękne miejsce z zabytkami i tradycjami

Coraz częściej turyści wybierają na miejsce swoich wakacji Bałkany, ponieważ są to przepiękne miejsca, z wieloma zabytkami, tradycjami, które warto poznać oraz atrakcjami. Co więcej, są to kierunki, które zdecydowanie są bardziej przystępne cenowo niż na przykład Wyspy Kanaryjskie czy Madera, już nie wspominając o afrykańskich kierunkach. Dla tych, którzy nie lubią latać samolotem, istnieje możliwość dojazdu samochodem lub autokarem, co na wielu kierunkach nie jest możliwe. Dzięki temu cena na przykład wycieczki do Czarnogóry jest niższa niż wczasów w Chorwacji z przelotem.

Wciąż nie są to miejsca opanowane przez turystów

Co dla wielu osób jest ogromnym plusem, wspomniane kierunki nie są bardzo oblegane przez turystów. Oczywiście, coraz chętniej się tam jeździ, ale wciąż nie jest to tak popularne, jak inne regiony. Dzięki temu możemy znaleźć miejsca, gdzie nie ma mnóstwa turystów i możemy w spokojnie odpoczywać i cieszyć się okolicą. Do tego nie ma wszechobecnego kiczu, w postaci chińskich pamiątek, którymi kusi się turystów z kraju i zza granicy. Popularne stają się wycieczki do Czarnogóry ponieważ jest to jeden z najmniejszych krajów w Europie, za to ma wiele atrakcji turystycznych i piękne plaże.

Piękna pogoda i ciepłe morze

Niewątpliwym plusem Bałkanów są temperatury i pogoda, która jest dużo pewniejsza niż ta zapowiadana na letnie dni w Polsce. Dzięki temu za podobne pieniądze możemy wyjechać nad morze, za granicę, wiedząc, że będziemy mogli cieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami. Co więcej, morze jest dużo czystsze i ciepłe, co w porównaniu z Bałtykiem jest bardzo zachęcające do kąpieli. Czarnogóra czy Bułgaria mogą się pochwalić również wspaniałymi widokami, które na pewno niejednego zachęcą do spędzenia tam więcej niż tygodnia. Trzeba bowiem przyznać, że są to regiony, do których chce się wracać.

Bieżnie treningowe:
Designerskie meble d