HomeZdrowie i UrodaWygładzanie zmarszczek – czy skuteczne?

Wygładzanie zmarszczek – czy skuteczne?

Wraz z wiekiem na naszej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki – już po 20. roku życia widać pierwsze zmarszczki mimiczne, najczęściej w okolicach naszych oczu. Z biegiem lat zaczynają się one pogłębiać, widać również zmiany zachodzące w naszej skórze: staje się ona mniej sprężysta, wiotka, odwodniona. Jakie procesy zachodzą w jej wnętrzu?

Proces starzenia się skóry związany jest przede wszystkim ze zmniejszającą się ilością kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenowych. Odpowiadają one za łączenie wody wewnątrz skóry, jej magazynowanie, a tym samym: nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem ilość włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego w naszym organizmie maleje – są one bowiem również niezbędne do prawidłowego działania stawów i mięśni. Starzenie się skóry może być również wynikiem nadmiernego palenia tytoniu, nadmiernego opalania oraz złej diety – ubogiej w wodę, sole mineralne, witaminy.
Początkowo widoczne jest to właśnie poprzez zmarszczki mimiczne. Z czasem skóra zaczyna tracić napięcie, zanika ostry owal twarzy, policzki opadają, pojawiają się zmarszczki marionetkowe.
Czy możliwe jest wygładzanie zmarszczek? Okazuje się, że tak!

Wygładzanie zmarszczek – metody, efekty

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Profesjonalny lekarz przeprowadza nieinwazyjne zabiegi, których celem jest zwiększenie napięcia skóry, zmniejszenie widocznych zmarszczek. Medycyna estetyczna zajmuje się również drobnymi poprawkami w obrębie twarzy – w zależności od oczekiwań może być to modelowanie ust, poprawa konturu twarzy i wiele innych.
W zabiegach wypełniania zmarszczek wykorzystuje się kwas hialuronowy – taki sam, jaki naturalnie znajduje się w naszej skórze. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem, przez co zabieg jest bezbolesny.

Już po pierwszym zabiegu widać znaczne zmiany w wyglądzie skóry: w miejscach aplikacji jest ona wypełniona, zmarszczki są znacznie płytsze. Efekt wypełnienia utrzymuje się przez okres od 9 do 12 miesięcy. Tuż po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta.

Medycyna estetyczna: Kraków
Zapraszam na konsultacje do mojego gabinetu – wygładzanie zmarszczek kraków

Detektyw: przekonani
Nawyki osoby aktywne