HomeDom i WnętrzeWygodny materac dla dwóch osób

Wygodny materac dla dwóch osób

Wygodny materac dla dwóch osób

Jaki element wyposażenia sypialni ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu? Oczywiście materac! Wybór odpowiedniego materaca, który będzie harmonijnie współgrał z naszą budową anatomiczną jest zadaniem trudniejszym, niż może się wydawać. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy stoimy przed wyzwaniem kupna materaca przeznaczonego dla dwóch osób. Czym kierować się podczas zakupów? Sprawdź nasze rady i wreszcie porządnie się wyśpij!

Wygoda przede wszystkim

Wybierając materac dla dwóch osób, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest szerokość. Aby zapewnić sobie swobodę ruchów, materac nie może być węższy niż 140 cm. Kolejnym czynnikiem wpływającym na komfort nocnego wypoczynku jest stopień twardości. Twardość materaca powinna być dostosowana to wagi cięższej osoby. Ważne jest, aby powierzchnia uginała się punktowo i dobrze tłumiła wszelkie ruchy. Jeśli różnice w budowie anatomicznej partnerów są bardzo duże, lepiej zdecydować się na dwa mniejsze materace.

Komfortowy materac lateksowy

Poszukiwania idealnego materaca warto zacząć od poznania walorów modeli wykonanych z pianki lateksowej. Materac lateksowy nie tylko punktowo reaguje na nacisk, ale również sprzyja utrzymaniu higieny podczas snu. Oddychająca,  przewiewna struktura składająca się z małych kanalików zapobiega osadzaniu się w zakamarkach łóżka kurzu i uniemożliwia rozwój bakteriom i roztoczom.

Test na żywo

Aby mieć pewność, że wybrany materac będzie spełniał wszystkie wymagania, warto wybrać się do sklepu i przetestować kilka opcji. Nie krępuj się – połóż się z partnerem na kilku materacach o zróżnicowanej budowie! Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że zakupiony materac nie okaże się w sypialni zbyt miękki albo niewygodny.

Zarabiaj na tworzeni
Jak urządzić wygod