HomeDom i WnętrzeWymagania wobec foteli biurowych

Wymagania wobec foteli biurowych

Wymagania wobec foteli biurowych

Ażeby siedząca praca w biurze nie wpłynęła w sposób negatywny na nasze zdrowie należy zadbać o odpowiednią higienę pracy. Chodzi tutaj o odpowiednie ustawienie monitora komputera, czy też odpowiednie zagospodarowanie miejsca na stole. Najważniejszy jednak wydaje się zdecydowanie dobry fotel.

Regulacje prawne

Jak się okazuje, to jakie fotele powinny znajdować się biurach jest zapisane w rozporządzeniu. Dość szczegółowo jest tam opisane jakie cechy powinien posiadać dobry fotel biurowy.

Przede wszystkim, fotele biurowe muszą swoim użytkownikom zapewnić wygodę pracy. Warto zauważyć, że wygoda nie dla każdego oznacza to samo. W rozporządzeniu nie jest dokładnie napisane w jaki sposób fotele biurowe mają zapewniać wygodę. Z tego też względu, powinny one być indywidualnie dopasowywane do pracowników.

Jaka powinna być wysokość fotela?

Generalnie, rozporządzenie nie jest zbyt szczegółowe. Nie określa dokładnie, tak jak już wcześniej wspomniano, co to znaczy, że fotele biurowe mają być wygodne. Nie określa także, jaka ma być ich wysokość. W gruncie rzeczy jednak rozporządzenie nie może tego określać. Przecież wysokość musi być różna w zależności od wymiarów użytkownika danego fotela.

Mobilność fotela

Jak się okazuje, w rozporządzeniu zawarte są również instrukcje odnośnie tego, na ile ruchomy powinien być fotel. Wedle instrukcji, w biurach powinny znajdować się jedynie fotele obrotowe, które można obrócić wokół własnej osi. Muszą one mieć również kółka, a konkretnie musi być ich pięć lub więcej.

FOLLOW US ON:
Sale weselne
Jak zabezpieczyć pr