HomeMotoryzacjaZ korozją możesz poradzić sobie na własną rękę

Z korozją możesz poradzić sobie na własną rękę

Korozja nadwozia to prawdziwa zmora, która spędza sen z powiek niejednego właściciela samochodu. O ile zaawansowana rdza wymaga ingerencji fachowca, to z niewielkimi ogniskami „rudej” możemy poradzić sobie na własną rękę.

Samodzielne usuwanie korozji – lakier samochodowy w sprayu nie wystarczy

Wbrew pozorom, korozja nie jest problemem, który dotyka wyłącznie wiekowe pojazdy. Na jej występowanie narażonych jest także wiele nowych konstrukcji, a winę za taki stan rzeczy ponosi niewystarczające zabezpieczenie fabryczne. Należy zdać sobie sprawę, że korodowanie elementów nadwozia może postępować w bardzo szybkim tempie. Brak odpowiedniej reakcji zemści się bardzo szybko.
Pamiętaj jednak, że samodzielne usuwanie korozji nie polega jedynie na naniesieniu lakieru samochodowego w sprayu. Prawidłowe wykonanie tej czynności wymaga czasu i wyjątkowej dbałości. W przeciwnym wypadku cała nasza praca może okazać się daremna i finalnie i tak będziemy zmuszeni do złożenia wizyty w zakładzie blacharsko-lakierniczym.

Czas i cierpliwość to Twoi sprzymierzeńcy

Czynność zaczynamy od dokładnego umycia elementu, na którym będziemy pracować. Pamiętaj o dokładnym usunięciu wszystkich zabrudzeń. Następnie możemy przystąpić do mechanicznego usuwania korozji.
W tym celu możemy użyć papieru ściernego, jednak w przypadku występowania zaawansowanych ognisk korozji, może się to okazać nieskuteczne. Lepiej od razu sięgnąć po szlifierkę. Po zakończonej czynności należy dokładnie usunąć powstały pył i opiłki. Wszelkie ubytki uzupełniamy szpachlą. Następnie możemy przejść do lakierowania naprawianego elementu.
Zanim położymy lakier właściwy, musimy zadbać o podkład. Następny etap to lakier samochodowy w sprayu. Dobrej klasy produkty zwykle są już wymieszane z utwardzaczem, zatem ich aplikacja jest łatwa i nie powinna sprawić problemu nawet amatorowi. Kolor zawsze kładziemy w cienkich warstwach, aż do uzyskania właściwego efektu. Po wyschnięciu, warstwę lakieru samochodowego w sprayu zabezpieczamy lakierem bezbarwnym. W razie konieczności, naprawianą powierzchnię polerujemy ręcznie bądź mechanicznie.

Profesjonalny lakier samochodowy w sprayu znaleźć można w ofercie sklepu Lakiery24.com

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Urządzanie pokoju d
Zabiegi u kosmetyczk