HomeCiekaweZajęcia dodatkowe dla nastolatków

Zajęcia dodatkowe dla nastolatków

Istnieje całe mnóstwo powodów, dla których warto wysyłać nastolatków na zajęcia dodatkowe. Dzieci w wieku dojrzewania narażone są na wiele problemów, takich jak wykluczenie z grupy rówieśników, otyłość czy problemy z nałogami. Eventy dla dzieci organizowane z myślą o nastolatkach pomagają nie tylko rozwijać zdolności artystyczne, językowe czy sportowe, lecz także odnaleźć nowych przyjaciół i poczuć się pewniej w grupie.

Treningi sportowe

Zajęcia sportowe dla dzieci w wieku kilkunastu lat to coś więcej niż tylko kopanie czy rzucanie piłki lub okrzyki fanów na trybunach. Regularne treningi pomagają poprawić rezultaty osiągane podczas zajęć szkolnych, lepiej koncentrować się na zadaniach czy komunikować z rówieśnikami. Badania przeprowadzane wśród młodzieży potwierdzają, że osoby aktywne sportowo mają zwykle lepsze wyniki w nauce i mniej nieobecności na zajęciach niż ich koledzy niezainteresowani aktywnością fizyczną.

W szczególności sporty zespołowe uczą wartości niezwykle istotnych w dorosłym życiu. Podczas eventów dla dzieci w wieku dojrzewania, nastawionych na rywalizację i zwycięstwo, ich uczestnicy uczą się szacunku i współpracy z pozostałymi członkami drużyny. Sporty grupowe najchętniej trenowane przez nastolatków to koszykówka, piłka nożna, baseball czy siatkówka. Wśród indywidualnych dyscyplin najczęściej wymieniane to: pływanie, lekkoatletyka czy tenis.

Sztuki sceniczne

Uczęszczanie na zajęcia związane ze sztukami scenicznymi oprócz poprawy pamięci czy koncentracji, powoduje także większą pewność siebie i wzrost samooceny. Wśród nastolatków, mierzących się z licznymi problemami, właściwe postrzeganie własnej osoby jest kluczowym zagadnienie, pomagającym w prawidłowym rozwoju. Emocjonalne wyrażanie siebie na scenie przed tłumem publiczności zwiększa poczucie własnej wartości.

Nie każdy z nas ma talent recytatorski czy piękny głos i słuch muzyczny. Warto jednak sprawdzić się w sztukach teatralnych, komediowych czy kuglarskich, które także zaliczamy do scenicznych. Każdego roku szkolnego organizowane są eventy dla dzieci, podczas których uczniowie prezentują swoje niezwykłe talenty. Występ przed całą szkołą i podziw w oczach kolegów może wyleczyć nastolatka z nie jednego kompleksu czy słabości.

Sztuki artystyczne

Innym rodzajem zajęć dodatkowych są te koncentrujące się na sztukach manualnych. Kilkunastoletnie dziecko jest w stanie rozpocząć profesjonalny kurs rysunku i ilustracji, wymagający dobrego postrzegania przestrzeni, które kształtuje się właśnie w tym wieku. Jeśli nasza pociecha nie jest zainteresowana rysunkiem, może warto wysłać ją na lekcje rzeźby, ceramiki, malarstwa czy fotografii.

Uczestnictwo w zajęciach artystycznych przynosi liczne korzyści, takie jak zwiększenie kreatywności, nauka wyrażania emocji, zaangażowanie w zdobywanie nowych umiejętności, a nawet mniejsza chęć opuszczania zajęć szkolnych. Eventy dla dzieci uzdolnionych plastycznie to przede wszystkim różnego rodzaju konkursy, w których ważniejsza oprócz nagrody jest satysfakcja z dobrej oceny prac przez obiektywnych sędziów.

Tekst powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Jak odpowiednio wyko
Wiosna w tatrzański