HomeZdrowie i UrodaZawsze potrzebna bielizna… – skąd się wzięła i jaka jest obecnie najmodniejsza?

Zawsze potrzebna bielizna… – skąd się wzięła i jaka jest obecnie najmodniejsza?

Zakładamy ją codziennie rano, kupujemy w dobrych sklepach z bielizną i… na ogół nie zastanawiamy się skąd się wzięła. W dobrych sklepach szeroka oferta powoduje, że zastanawiamy się co jest obecnie najmodniejsze i co będzie pasować od naszej sylwetki, ale czy myślimy też o tym, kiedy powstała pierwsza bielizna? Często nie…

Bielizna – nieodłączna część naszego życia…

Trudno wyobrazić sobie dziś, by mogło nie być bielizny. Stanowi ona dziś nieodłączną część naszego życia, ale nie zawsze, jak pokazuje historia, pełniła taką rolę jak dziś.

Kiedyś majtki miały przede wszystkim zapobiegać otarciom w okolicach intymnych. Wykonywano je ze skóry i płótna, w formie pasów. Takie „majtki” noszono na całym świecie. Z uwagi na zimno, w niektórych regionach świata, decydowano się też na modele ocieplane.

Sklep z bielizną i współczesne rodzaje majtek i biustonoszy

Obecnie bielizna pełni nie tylko rolę ochronną, ale często także modeluje sylwetkę i pozwala ukryć jej niedoskonałości. Niczym nowym nie jest już zakładanie push-upów, które poprawiają wygląd piersi i pozwalają kobietom z małym biustem poczuć się pewnie i atrakcyjnie.

Bielizna damska zyskuje obecnie także zupełnie nową odsłonę. Dobry sklep z bielizną oferuje taką, która dopasuje się do każdej kobiety, niezależnie od typu sylwetki i proporcji. Bielizna współczesna jest, ponadto także zmysłowa, komfortowa i elegancka – zależnie od oczekiwań każdej z pań. Każda kobieta może poczuć się w niej wyjątkowo, co stanowi znacznik czasu i świadczy o wolności w zakresie tej dziedziny.

Koronka, zmysłowość i… humor w jednym…

Dobry sklep z bielizną oferuje teraz także delikatne koronkowe biustonosze, odważne modele z wycięciami – w sam raz na romantyczny wieczór oraz ciekawe modele z zabawnymi wydrukami – dla odważnych i wesołych. Co istotne, do bielizny zaliczamy obecnie nie tylko majtki i staniki,a le też body i szeroki wybór koszulek, szortów itp. Z kolei na wieczór można wybrać satynowe koszulki nocne, np. w wersji romantycznej i zmysłowej lub zabawne – z ciekawymi wydrukami.

Zabawa modą sprawia, że obecnie bielizna nie musi być typowo „kobieca”, ale mieć także nieco odważniejszą formę. Wiele kobiet ceni sobie unikalne, niebanalne dodatki, które pozwalają eksperymentować z modą. Takie elementy garderoby pozwalają poczuć się wyjątkowo i odnaleźć swoją świadomość. To zdecydowanie krok milowy, jeśli popatrzymy na to, jak kiedyś prezentowała się bielizna dla kobiet i jaka ewolucja dokonała się na przestrzeni wieków w tej kwestii.

Inteligentne tworzen
Jaki prezent na urod