HomeZdrowie i UrodaCzy nasza dieta ma wpływ na paznokcie?

Czy nasza dieta ma wpływ na paznokcie?

Nasze paznokcie, tak samo jak włosy czy skóra, potrzebują odpowiedniego odżywiania i nawilżania. Niezbędne jest dostarczanie im witamin i mikroelementów, które wpłyną na poprawę wyglądu płytki paznokcia, jej twardość. Jeśli paznokcie są w kiepskiej kondycji w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się temu, co ląduje na naszym talerzu każdego dnia!

Witaminy i mikroelementy

Istotne jest spożywanie posiłków bogatych w witaminy i sole mineralne. Dbajmy o to, aby w naszej diecie nie brakowało owoców i warzyw, mięsa, białka. Dzięki nim możliwe będzie odżywienie płytki paznokcia i wzmocnienie jej. Osoby posiadające kruche i łamliwe paznokcie powinny stosować odpowiednie odżywki, które wzmocnią strukturę paznokcia. Odżywki dostępne są w różnorodnych opcjach – mogą zawierać keratynę, witaminy, mikroelementy, ceramidy utwardzające.
Niezwykle ważna jest również codzienna pielęgnacja paznokcia. Poza stosowanie odżywek i kremów do rąk o właściwościach nawilżających warto posiadać odpowiednie akcesoria do paznokci. Wśród nich nie może zabraknąć nożyczek do paznokci, ceramicznego pilniczka, cążków do skórek. Unikajmy metalowych pilników, które pozostawiają krawędź paznokcia poszarpaną i łatwo się nimi skaleczyć.

Bielizna Livia Corse
Jak przywrócić zę
https://tpzlun.pl/niebanalnie-urzadzone-mieszkanie-jaki-stol-wybrac/ https://annbradforddesign.com/stylowe-oswietlenie-do-twojego-wnetrza/ https://aappulications.org/jak-urzadzic-sypialnie-ktora-sprzyjac-bedzie-odpoczynkowi/